Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym przy odpalaniu


kograman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzający ten temat. Na starcie opiszę kilka rzeczy, a może coś z czymś się powiąże.

Wymieniłem olej (miałem castrola i na taki sam zmieniłem, z tego samego źródła) i po nocce odpalam a z rury kupa dymu (kolor wydaje mi się niebiesawy jak nie niebieskawo jasny).Wcześniej troszkę zakopcił ale minimalnie, że nawet w lusterku tego nie widziałem. Filtr oleju WAX(czy jakoś tak). Stan oleju po zalaniu troszkę ponad 3/4 ale teraz będę chciał sprawdzić jeszcze na dniach dokładnie. Dodatkowo zauważyłem że jeden wtrysk jest mokry w miejscu gdzie wkręcany jest w silnik cam00028c.th.jpgcam00029b.th.jpgcam00031b.th.jpg

Sprawdziłem na VAG-u tylko że na zimnym silniku lpgf.th.jpg

Silnik bierze zawsze około 850ml w przeciągu 10 000km.

Świece sprawdzałem tak: kapturki ściągnięte, próbówka samochodowa podłączona do + akku i dotykałem każdej świecy. Wszystkie świeciły więc dobre ?

Stan płynu chłodniczego taki jak ma być.

Dodam tylko, że mam padnięty znowu termostat (kupiłem ten jeb!!y Colorsat czy jakoś tak, Francuski)

Jak dla mnie to może turbo pada ? (Nie sprawdzałem luzów, ale jakoś 1.5 roku temu po regenerowane, jutro sprawdzę)

Wiem też, że czekają mnie pierścienie bo dmucha z silnika i żre olej. Zastanawiam się też nad uszczelniaczami to też żre olej.

Teraz proszę Was o sugestie dlaczego nagle ten dym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz przedmuchy i bedziesz wymienial pierscienie to sam odpowiedziales sobie na pytanie czemu dymi na lekko niebiesko,zimny silnik uszczelnia sie dopiero po zlapaniu temperatury .moze tez byc turbo ale bedzie dymic zawsze sprawdz kompresje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radioo11 no ok pierścienie bo przedmuchy. Tylko dlaczego zaczął tak nagle dymić ? Może dostałem nie 10W40 a 5W40 ?

Może zacznę od sprawdzenia kompresji i sprawdzenia omomierzem świec. Jutro się tym zajmę. Przy okazji kojarzysz jaki jest koszt wymiany pierścieni ? Zadziałałbym sam, ale byłaby to pierwsza taka poważna operacja dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz doswiadczenia w mechanice ani pomocy nie rob tego sam to taka rada moja,srednia cena u mnie w okolicy to 40zl za godzine pracy mechanika.czemu nagle?moze to poprostu para wodna w tych temp.co mamy teraz to dosc intesywne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie będę się zabierał za to sam. Oddaje auto na warsztat w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...