Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Białe żarówki świecą na żółto.


BarTom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do tej pory miałem zwykłe żarówki świecące na żółto. Niedawno wymieniłem je na Osram Night Breaker Plus i z tego co wiem to powinny one świecić na biało, lecz tak nie jest. :kwasny:

Ktoś mi powiedział, że to wina zabrudzonych soczewek. I tu moje pytanie. Czy da się je jakoś wyczyścić bez rozklejania reflektorów metodą piekarnikową? Przepraszam, jeśli zły dział. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kostki od żarówki i sprawdz jakie jest napięcie w kostce na pracującym silniku, powinno być powyżej 14v. Może gdzieś coś przyśniedziało i żarówki mają za małe napięcie. Sam mam Osram Night Breaker Plus i świecą na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lekko poniżej 14v. Dokładnie 13,95v. Spróbowałbym przeczyścić te styki w kostce, ale nie za bardzo wiem jak bo strasznie małe są.

---------- Post dopisany 20-03-2013 at 15:40 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2013 at 12:22 ----------

Styki nie były zbyt zaśniedziałe, ale mimo to lekko je przeczyściłem. Napięcie pozostało takie jak było, a żarówki dalej świecą na żółto. Nie wiem co robić, bo się na tym nie znam, a za żarówki trochę dałem i chciałbym, żeby świeciły tak jak mają świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na podłączonej żarówce, wtedy będziesz wiedział czy jest ok. Może problem jest w wypalonych stykach włącznika, bądź przełącznika świateł drogowych (chyba w B5 przechodzą przez tą manetkę, chociaż mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...