Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzy błędy. Pomoc w diagnozie i usunięciu usterek.


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio pierwszy raz podłączyłem vag'a i jako nowicjusz proszę o małą pomoc.

Oto błędy

Clipboard01.jpg

I teraz pytania :wink:

17664- czyli czujnik g62. Auto nagrzewa się maksymalnie do 80 stopni. Wiem, że można sprawdzić w vagu kanał 49 ale jeszcze tego nie zrobiłem. Rozwiązaniami problemu mogą być: przeczyszczenie styków czujnika lub jego wymiana, zgadza się czy coś pominąlem?

00287-tylny prawy czujnik abs. Rozwiązanie sprawdzenie położenia czujnika, jego rezystancji lub wymiana. Coś jeszcze?

00286-i tu jest problem, bo nie mam pojęcia. Rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00286 - Zawór wejściowy lub wyjściowy ABS – lewy przód – N139 - odległość od pierścienia ABS

00287 - Sygnał prędkości kół ABS #3 (prawy tył) zakres / działanie – G44 - odległość od pierścienia ABS

17664 - Czujnik albo nie styka albo jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jak się trochę ociepli zabieram się do sprawdzania.

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 10:55 ---------- Poprzedni post napisany 19-03-2013 at 22:53 ----------

17664 : skasowałem błąd w vagu. podczas kolejnych skanowań już się nie pojawia. Dokonałem analizy grupy 007 w grupie 01-Engine oraz 003 w grupie 17-Instruments. Na rozgrzanym silniku odpowiednio : 67,5 i 71 stopni. Czyli termostat do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka. Po dłuższej trasie i 100% rozgrzaniu silnika na kanale 49 w klimatroniku 73 stopnie, na 51 - 90 stopni. Licznik pokazuje 81. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...