nagar w silnikach FSI

Andrzej B7

Czytałem na Audi A6 klub- o przypadłości FSI 2.0 , 3,2 nagar na zaworach .Wtrysk bezpośredni [sprężanie samego powietrza a nie mieszanki paliwowo- powietrznej ] dlatego sprężone powietrze niesie z sobą w składzie olej silnikowy który odkłada się na zaworach itd.Paliwo wtryskiwane jest w ostatniej fazie sprężania. To wychodzi na to że ten olej silnikowy idzie przez odmę , to i filtr powietrza też powinien mieć ślady oleju. Na chłopski rozum to silnik przytarty , jeżdżony na dużych przebiegach między WYMIANAMI OLEJU , będzie miał spadek mocy i brał duże ilości oleju.Proszę wytłumaczeni jeśli ktoś jest w temacie . Wszystkim Klubowiczom Wesołych Świąt.:doh:

W odmie olej ktory leci wraz z powietrzem z pokrywy zaworow powinien sie skroplic i splynac do miski . Powietrze natomiast idzie do ukladu dolotowego i jest spalane. Wejscie z odmy jest za filtrem i przeplywomierzem a przed przepustnica. Wiec filtr powietrza nie bedzie w oleju.

---------- Post dopisany at 11:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:18 ----------

Jak ktos bedzie stosowal kiepski olej lub zmienial w trybie longlife to czy bedzie mial taki czy siaki silnik to nagar mu sie zrobi. Im nowszy silnik tym wiecej wymaga uwagi i dbalosci.

Olej idzie przez odmę i przez to że nie ma w kolektorze wtryskiwaczy osadza się na rozgrzanych ściankach kolektora i kanałach dolotowych w głowicy jak i na zaworach.

Cudowny olej ani częste jego wymiany to nie pomogą. Kanały zarastają i jest utrata mocy.

Polecam lekturę: Czy silniki FSI to Puszka Pandory ? - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum