Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik / czujnik temperatury cieczy


tmgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wskaźnikiem temperatury cieczy.

Auto posiadam od miesiąca. Na początku w ogóle nie działał wskaźnik. Podejrzewany był termostat ale przy wymianie rozrządu okazało się, że uszkodzona była pompa wody. Po wymianie rozrządu wskaźnik działał dzień. Później raz działał raz nie. Było nawet kilka dni , że działał w zakresie 90-120. Jakby przesunięta była wskazówka. Teraz jest tak, że gdy włączam rano silnik (jest zimny) działa poprawnie a po wyłączeniu i odpaleniu po kilku min nie podnosi się, ewentualnie nie działa w ogóle.

Po przejrzeniu tematów na forum podejrzewałem czujnik. Tylko czy gdyby była to wina czujnika samochód przełączałby się poprawnie na gaz? (w międzyczasie założyłem sekwencję) Gdy działa wskazówka to zauważyłem, ze przy temp ok 70 stopni auto przełącza się, po ok 4km. Jeśli wskaźnik nie działa gaz również włącza się po podobnym czasie od uruchomienia silnika. Przewody przy chłodnicy są gorące, w samochodzie również. Na komputerze nie są wyświetlane żadne ostrzeże

Co może być przyczyną tej sytuacji?

Czujnik, termostat, wskaźnik a może coś innego?:shock3:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czujnika temperatury cieczy chlodzacej.

Gaz bedzie sie wlanczal bo instalacja sama mierzy temperature plynu i wlacza gaz.Uszkodzony czujnik temperatury wplynie jedynie na prace wskaznika na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Co do przełączania się na benzynę - zmianione w serwisie na 30 stopni. Czyli włacza się tak jak chciałem, wcześniej

2. Ostatnio zakupiłem przewód do VAG. W teście zegarów wskaźniki (temperatury, poziomu paliwa) nie zadziałały prawidłowo. Z kolei w VAGu temperatura jest prawidłowa/

Co ciekawe zaobserwowałem, że jeśli w samochodzie jest gorąco (np jeśli stał długo przed sklepem) zegar temp działa prawidłowo. Podejrzewam zimne luty:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...