Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Olej do skrzyni


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Szukałem czy nie było już to wałkowane ale w zasadzie nie znalazłem odpowiedzi na moje ptanie.

Otóż potrzebuję dolać trochę oleju do skrzyni i nie mam pojęcia jaki mam już zalany. Co radzicie? Może wymienić zupełnie na nowy a nie bawić się w dolewki? Jaki zaleca fabryka olej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu_Wichura, taki jes stosowany fabrycznie i zalecany.

Nie wiem jakiej firmy olej byl zalany w fabryce moze castrol.

Wymien nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualu 75W90 i tu nie ma zbytniej filozofi w olejach, kup markowy jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśliby dolał, zakładając, że kupię dobrej firmy, do mojego starego to co się może stać złego? czy w takiej sytuacji wymienić lepiej?

kaziu no daj luz...kilka groszy ci szkoda?? Nowej oliwy raczej sie nie miesza ze zuzyta, pozatym nie wiesz co bylo wlane...przeciez to grosze jakies kosztuje (nie pamietam ale u siebie tez wymienialem...hehe bo durny mechanik zamiast zlac z silnika wylal ze skrzyni...eh co za glupota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu_Wichura, Castrol, Texaco koło 40zł za litr

do Ciebie wchodzi 2,25l

durny mechanik zamiast zlac z silnika wylal ze skrzyni...eh co za glupota

gdzie Ty jeździsz :?: do stodoły czy warsztatu :mrgreen: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi...cos renomowany warsztat cieszacy sie nienaganna opinia...no ale co zrobic....wole nie myslec co by bylo gdybym nie popatrzyl co wylewa i pojechal ... w skrzyni 0 w silniku 10l :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
a jeśliby dolał, zakładając, że kupię dobrej firmy, do mojego starego to co się może stać złego? czy w takiej sytuacji wymienić lepiej?

kaziu no daj luz...kilka groszy ci szkoda?? Nowej oliwy raczej sie nie miesza ze zuzyta, pozatym nie wiesz co bylo wlane...przeciez to grosze jakies kosztuje (nie pamietam ale u siebie tez wymienialem...hehe bo durny mechanik zamiast zlac z silnika wylal ze skrzyni...eh co za glupota)

nie chodzi mi tu absolutnie o kasę :wink: po prostu upewniam się co zrobić żeby było najlepiej. Jedni mówią, że w ogóle się nie wymienia inni gadają, że pomoże, sami wiecie o czym mówię.

W poniedziałek jadę zalać nowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...