Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapala się kontrolka abs i esp pomocy!!!


robek-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu zapala mi się kontrolka abs i esp,a mianowicie zapalając samochód wszystko jest OK dopiero podczas jazdy gdy nacisnę hamulec zapalają się te kontrolki,gdy zatrzymam samochód wyłączę i włączę silnik ponownie gasną po czym problem się pojawia,nie mam pojęcia co może się dziać jakiś czujnik może,proszę o wskazówki z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu zapala mi się kontrolka abs i esp,a mianowicie zapalając samochód wszystko jest OK dopiero podczas jazdy gdy nacisnę hamulec zapalają się te kontrolki,gdy zatrzymam samochód wyłączę i włączę silnik ponownie gasną po czym problem się pojawia,nie mam pojęcia co może się dziać jakiś czujnik może,proszę o wskazówki z góry dzięki i pozdrawiam :)

Prawdopodobnie masz walnięty włącznik światła STOP - 1K2 945 511 . Zobaczy czy działają Ci normalnie światła STOP po zapaleniu się kontrolek. Jeżeli nie będą działać, to prawdopodobnie włącznik. U mnie było to samo. Najlepiej by było jakbyś podpiął pod kompa i sprawdził czy Ci błąd wywala. Wtedy będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację światła stop nie działaja czyli jednak włącznik :/ myślę że wymiana pomoże,dzięki wielkie za pomoc pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyłącznik Świątek stop nic innego,

Znajdziesz go przy podale stopu i wymontujesz poprzez przekrecenie.

Moja rada nie kupuj żadnych zamienników, tylko ori,

Różnice w cenach niewielkie ori ok 40zl, ja założyłem febi ( 30zl ) niby stop zaczął działać ale kontrolki dalej się zaswiecaly,

Kupiłem ori wszelkie problemy zniknęły ;)

Wysłane z mojego V6 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolki zaświecaja sie dopiero gdy nacisnę sprzęgło i później hamulec,jeżeli sam hamulec to nic sie nie dzieje czy w tym przypadku to tez ten sam czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyłącznik Świątek stop nic innego,

Znajdziesz go przy podale stopu i wymontujesz poprzez przekrecenie.

Moja rada nie kupuj żadnych zamienników, tylko ori,

Różnice w cenach niewielkie ori ok 40zl, ja założyłem febi ( 30zl ) niby stop zaczął działać ale kontrolki dalej się zaswiecaly,

Kupiłem ori wszelkie problemy zniknęły ;)

Wysłane z mojego V6 za pomocą Tapatalk 2

Ja już u siebie mam tą wymianę i problem za sobą. Nie pamiętam tylko jaki bład wtedy wali. I zdecydowanie popieram ori tym bardziej, że nie jest drogi. Kiedyś w mojej Vectrze B wstawiłem zamiennik tego włącznika, wszystko byłpo super, tylko że nie dało się samochodu kluczykiem gasić :0

---------- Post dopisany at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

kontrolki zaświecaja sie dopiero gdy nacisnę sprzęgło i później hamulec,jeżeli sam hamulec to nic sie nie dzieje czy w tym przypadku to tez ten sam czujnik??

Najlepiej będzie jak podepniesz pod VAGa i zobaczysz co Ci wyjdzie. Wygooglasz kod błędu i będzie kupa porad co i jak.

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 15:28 ----------

01486 to chyba ten kod błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...