Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS załacza się przy małej prędkości - logi


Mike_D

Rekomendowane odpowiedzi

Mam popularny problem z ABS-em załączającym się przy minimalnej prędkości podczas hamowania - przednie czujniki ABS zostały wyjęte i wyczyszczone (w sumie były czyste), tylnych nie mialem jak ruszyć.

zVAGowałem sobie prędkości obrotowe kół - niestety jak na złość problem nie wystąpił przez dobre 15 min :facepalm:

Czy z tych logów można wyczytać który z czujników fałszuje dane? Podejrzewam że 3., bo odchylenie na nim są minimalnie większe - ale może mieszczą się w dopuszczalnej normie... Ktoś widzi coś więcej?

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odleglosc czujnika od koronki jaka jest ?

Koronki sprawdzałes są w całosci ? Zęby nie wyłamane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był też ten problem wystarczyło cofnąć czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemik, nie mam dostępu do szczelinomierza więc nie mam jak sprawdzić odległości - przy wymianie przednich przegubów kazałem mechanikowi wyciągnąć czujniki, przeczyścić je i włożyć z powrotem - nie pomogło. Zanim wezmę się za rozkręcenie i sprawdzanie całości chciałem zawężic chociaż do konkretnego koła.

Cris - na to liczę, ale chciałem wiedzieć który czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to co mi vag zalogował - prędkości zwykle są identyczne, ale są odchylenia - a nie mam pojęcia czy odchylenia o 1-2 km/h są normą czy nie.

Inny ból to fakt że odczyt prędkości na kołach rozłącza się w momencie przekroczenia 24 km/h - i zaczynam podejrzewać że tak długo jak trwa, ABS jest odłaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie predkości jakie pokazuje VAG, ale musisz jechać z małą predkością - około 10 km/h - i zacznij delikatnie hamować. U mnie w momencie gdy trzy czujniki wskazywały prędkość 7 km/h to czwarty wskazywał 1km/h i w tym momencie uaktywniał się ABS. Przeczyściłem ten czujnik który wskazywał 1 km/h i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocoo24, skąd wiesz że w przednim kole?

wostyg - logi które wrzuciłem robiłem podczas cyklicznego przyspieszania i hamowania - niestety żaden z czujników nie pokazywał aż takich rozbieżności jak u Ciebie, wskazania różniły się maksymalnie o 2-3 km - na wszystkich kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...