Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana plecionki - kto może pomóc?


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

W miniony weekend wymieniłem plecionkę. Na Allegro kupiłem za 50zł + wymiana 60zł. Pomogło - nic nie trzęsie ani nie wibruje.

Mam tylko jedno pytanko - zauważyłem po wymiane, obok katalizatora - na obudowie skrzyni biegów takie poszarpane, połamane aluminiowe fragmenty.Tak jakby była tam wcześniej jakaś aluminiowa osłona przykręcona do skrzyni biegów, oddzielająca katalizator od półosi napedowej. Czy ktoś może spojrzeć na swojego AFN-a i mi pomóc? Czy rzeczywiście coś tam było?

Odbierając samochód od mechanika zauważyłem to i powiedziałem mechanikowi - on mi odpowiedział - "tak już było". Mam wrażenie, że mógł mieć problemy z dopasowaniem układu wydechowego po wspawaniu plecionki.

Zdjęcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3191413f30be9602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mysle ze ewidetnie zrobil to mechnik jest to swieze naruszenie!!!ale moze sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam było, ale powinna być chyba osłona termiczna. Jakkolwiek, żądałbym od szmaciarza rekompensaty (szkoda, że już mu zapłaciłeś). Zwykły nygus. Nie chciało się odkręcić 2 śrub.

Powinieneś mu chociaż powiedzieć co o nim myślisz. :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mu powiedziałem :thumbdown:

Obawiam się problemów z tym związanych, gdyż katalizator jest teraz niczym nie osłonięty - w odległości ok. 3cm jest półoś wraz z gumową osłoną, która teoretycznie może się od niego zapalić. Codziennie po jeździe to sprawdzam - niby nic się nie dzieje, ale jakoś nie mogę spokojnie z tym spać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie! Jest to taka aluminiowa rynienka dokręcana nad półosią na 3 śruby imbusowe M8.

Ze zdjęcia wygląda, że mechanik ją połamał, aby zaoszczędzić sobie czasu i roboty.

Nie mam słów na takich partaczy!! Tylko wziąć łopatę i zaje... gościowi! powinien zapłacić za część!!

Szkoda, że nie ma takich środków, aby oficjalnie nagłaśniać o takich przypadkach. Od razu przesiałoby warsztaciki i fizole straciliby nareszcie klientów! Niby liczą taniej, a szkód wyrządzą tyle, że szkoda gadać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...