Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy na wszystkich obrotach i biegach.


yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że jest wiele podobnych tematów ale wydaje mi się, że mój problem jest troszkę inny. Auto z 1,9 TDI AFN. Już od pewnego czasu miałem problemy, że po uruchomieniu auta przez kilka minut auto nie miało mocy a potem nagle wszystko było ok. Dzisiaj auto straciło moc na stałe.

Problem wygląda tak: Przy 2 tysiącach zawsze było czuć zalaczenie sie turbiny i auto znacznie lepiej przyspieszało a teraz przy 2 tysiacach nic sie nie dzieje jakby turbina sie nie zalaczala i auto niby przyspiesza caly czas ale strasznie wolno jakby turbina w ogole nie ładowała. Ciekawostką jest, że ową turbinę słychać jak syczy ale zupełnie auto nie ciągnie.

Jeszcze jedna rzecz być może ważna, praktycznie nie ma różnicy czy wcisne lekko gaz czy do konca pedal przyspiesza tak samo. Natomiast ciekawostką jest to, że jak mam pedał do dechy i puszczam to jakby przy puszczeniu jakby troszke przyspieszył. Nie wiem czy można to nazwać, że się dławi ale lekkie takie wrażenie jest.

Koledzy, auto będzie szło do mechanika ale czy z podanych informacji wstępnie coś możecie wywróżyć :) Wiadomo, że trzeba pod kompa, logi dynamiczne i się okaże mniej więcej. Ale czy to może być N75 czy może przepływomierz czy też sama turbina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wpadałby bez przekroczenia 120 ? Jeździłem jedynie po mieście i w aktualnym stanie szybkie osiągnięcie choćby setki to niezły wyczyn. Dlatego nie przekroczylem nawet 100 i dzieje sie tak teraz cały czas. W czwartek będzie auto na vagu i na sprawdzeniu. Ale ciekawi mnie po prostu czy takie objawy dość specyficzne i konkretne mogą coś mówic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić tylko błędy teraz oraz 011BS statyczne

Okazało się, że jednak wywaliło mi błąd:

17552 Mass air flow sensor (g70): open or short to ground

P1144 - 35-10 --- Intermittent

Untitled_1.jpg

tutaj chyba też coś nie tak jest, ale chyba jednak głównym winowajcą jest g70 czyli przepływka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...