Skocz do zawartości
IGNOROWANY

INTERCOOLER mały problem.


601s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laikiem w tych sprawach dlatego zwracam się do bardziej kumatych ode mnie o prośbę. Otóż na dobra sprawę nic takiego strasznego się nie dzieje, auto pali ładnie, przyspiesza jak należy, nic nie klekocze, ogolnie wszystko o.k., jednak na zimnym silniku puści chmurke czarnego dymu i jak mocno dam po gazie to również puści chmurke czarnego dymu. Problem mam z intercoolerem ponieważ puszcza na górnym łaczeniu i leci trochę olej, wyciagaliśmy go docisneliśmy ile się dało obcęgami i co było pod ręką, problem zniknął na parę dni, ale dzisiaj położyłem sie pod auto i osłona silnika znowu jest mokra od oleju w prawym roku, czyli znowu puścił intercooler. Pytanie moje brzmi: czy można jeździć z takim intercoolerem, czy raczej wypada go wymienić, jeśli tak to kupić NOWY zamiennik, czy oryginalną używkę. Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi, ewentualnie jakie skutki moga być tego jeśli go nie wymienię. Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas na czytanie mojego posta. Pozdrawiam wszystkich. Moje auto to B6 AVANT S-line 1.9TDI 131KM 6-biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz olej w układzie dolotowym to szukałbym gdzie indziej przyczyny :hi:

Sprawdz EGR ,turbawke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...