Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przewodu klimy, a jazda bez niego


prezesik18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam głupie pytanie, już jakiś czas temu przestała mi chodzić prawidłowo klima. Jak się okazało, uszkodziłem - zagnieciony a może nawet pęknięty przewód klimy- dokładniej, idący z osuszacza do sprężarki klimy. Do tej pory jeździłem z klimą w trybie ECON, czyli bez gwiazdeczki klimy w lewym dolnym rogu klimatronika. Pytanie - czasem właśnie gwiazdeczka się zapalała, czyli jakby uruchamiała się sprężarka klimy, jaki wpływ ma czujnik ciśnienia czynnika w układzie? Pomimo tego że gwiazdeczka się świeciła to sprężarka pracowała czy nie?

Chciałbym wymienić przewód na dobry, ale nie mogę nigdzie znaleźć. Czy jest może możliwość zakucia przewodu wraz z wężem gumowym jak to robią przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych? Wiem że koszt niewielki, ale czy takie rozwiązanie będzie ok? Z pewnością nie panują tam ciśnienia większe niż w układach hydraulicznych, ale dostać przewód o numerze 8D0 260 707B to jest porażka. Co się stanie gdy zdemontuje przewód aby go naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czujnik cisnienia informuje sterownik o cisnieniu w ukladzie sa dwa typy czunikow , zbyt niskiego cisnienia stosowane czesciej i czuniki niskiego oraz wysokiego cisnienia zespolone.

2. W ukladzie ze sprzeglem elektromagnetycznym czy z zaworem przy braku czynnia w ukladzie nie ma mozliwosci zalaczenia sprezarki . Jezeli ktos by zmostkowal czujnik cisnienia i zalaczyl sprezarke bez czynnika , ta odrazu sie zatrze

3. Przewod do klimy mozesz zakuc , wykozystaj swoje koncowki i daj zeby ci zakuli. Sam tak robilem wielokrotnie gdy montowalem uklady klimatyzacji.

4. Jezeli zdemonujesz swoj waz to dokladnie zaslep uklad , tak zeby nawet wilgoc nie wnikala do srodka.

5. Przy takiej naprawie warto wymienic osuszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie wszelkich moich wątpliwości:decayed: W takim razie sprężarkę mam ok, odkręcę ten przewód, oddam do zakucia, kupię osuszacz i oddam auto na serwis klimy. Ile wchodzi czynnika R134a w układ? Widzę w ofercie na sweatdealu serwis klimy za 89zł i muszę to przemyśleć. A i pytanko mam dotyczące ponownego skręcania przewodu, nie ma problemu ze szczelnością na połączeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...