Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szerokość opony b6 avant na felge 18. Dobór opon


rafaaaal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Felga 8.0J x 18H2 ET43 producent Rona

Opony 245/40/18

Pewnie za szeroka opona?

Zawieszenie mam standardowe

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:57 ----------

Help:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym 225 na tej feldze ale takie są w komplecie z ładnym bieżnikiem, pytanie czy to wejdzie bez problemu, czy nie będzie obcierać? aby nie zniszczyć opony nawet na czas aż znajdę dobrego wulkanizatora na ciekawą podmiankę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie takie kapcie na feldze RS6, trochę duży rozmiar ale przynajmniej felga dobrze chroniona, można zakładać nie ma żadnego problemu. Miałem mieć 235 ale te trafiły się w super cenie więc wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oponki siedzą na felgach RS6 na których mi zależy. Dzięki :hi:

---------- Post dopisany 28-04-2013 at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2013 at 21:25 ----------

[/color]Fela z oponką weszła, faktycznie nie obciera. Chodź mam wrażenie przy maksymalnym skręcie i nawrocie uczucie poślizgu przodu.

Na tył na pewno nadał by się jakiś dystans 10mm/13mm. Przód wydaje się idealnie na moje krzywe oko:wink:

Dla zniwelowania efektu lekkiej kozy chodź dla mnie bliżej mu do allroada niż kozy przydałyby się sprężynki Eibach pro kit :naughty: no ale wszystko w swoim czasie;)

---------- Post dopisany 10-05-2013 at 15:12 ---------- Poprzedni post napisany 28-04-2013 at 21:27 ----------

Witam Ponownie.

Udało mi sie już jedną oponę uszkodzić na naszych pięknych drogach i teraz mam pytanie jak mi się nie uda dosztukować tej jednej na ten sezon to będe szukał w rozmiarze 225/40

I teraz pytanie czy można na razie dwie wrzucić na przód 225 a dwie na ten sezon zostawić jeszcze 245, czy będzie to jakoś mocno odczuwalne? Nie wiem może szkodliwe?

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:12 ----------

Na zapasie mam 15, czy jak ją założę aby ewentualnie gdzieś dojechać w przypadku laczka będą jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zapasie mozesz zrobic kilka kilometrow byle nie za duzo ;) chodzi o to zeby obwody kol byly takie same...

aaaa ty masz na przod ;) to co sie martwisz ;) dawaj szerokie na przod i tyle ;) i mozesz jezdzic na zapasie do woli ;) no moze nie do woli, bo esp moze ingerowac jak bedzie za duza roznica w obwodzie

a przod niestety bedzie uciekac, nie ten rozklad mas, ale mysle ze sztywniejszy stabilizator i lekki negatyw pochylenia na kolach zrobilyby robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze że ta 15 przy trzech 18' da rade na jakimś dystansie - bez obawy jeździć normalnie tak nie zamierzam.

Czyli nic nie stoi na przeszkodzie aby z przodu były 225 a z tyłu 245 a nastepny sezon na tył dojdzie ten sam rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...