Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektrozawór LPG


szymon441992

Rekomendowane odpowiedzi

Po przełączeniu na LPG wogóle nie reaguje na gaz, obroty spadają de zera i gaśnie. Centralke próbowalem w innym aucie i działa. Zaczęliśmy podejrzewać elektrozawór przy parowniku. Podłączylismy go na krótko i cyka ale nic więcej a u kumpla cyka i słychać że chodzi. Co myślicie, ten elektrozawór do wymiany czy coś tam innego? Dodam że jak odłączyliśmy elektrozawór u kumpla to te same objawy co u mnie. Miał ktoś taką sutuacje? Pozdrawiam ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz elektrozawor przy wielozaworze na zbiorniku. Mozesz jeszcze poluzowac rurke na wejsciu do reduktora i zobacz czy gaz dochodzi do reduktora. Pozniej tak samo zobacz na wyjsciu z reduktora na wezu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy elektrozawór jak dostanie napięcie to się otworzy czyli cyknie tylko raz,nie może cykać w nieskończoność.Nie wiadomo jaką masz instalację,po drodze ze zbiornika do reduktora są co najmniej dwa elektozawory-zbiornik,reduktor obie do sprawdzenia a jeżeli jest jeszcze osobno filtr gazowy to masz jeszcze trzecią możesz zrobić też tak jak cwiara pisał,

napisz co za instalacja będzie wiadomo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo więc tak posprawdzałem elektrozawory i są w porządku, gaz dochodzi do parownika a już z niego nie wychodzi... taka moja diagnoza, nie wiem dokładnie jak to tam działa porozkręcałem ale membrany nie wyciągałem(troche kapło tak jakby oleju). Myślałem że po dmuchnięciu kompresorem w miejsce gdzie gaz wchodzi będzie cos czuć na miejscu gdzie wychodzi ale nic nie czuć (to tak w ramach zabawy). Jutro mam wizytę u gazmana więc będzie więcej wiadomo. Dzięki za odp jak powie co i jak to napisze ; )

---------- Post dopisany 26-04-2013 at 00:36 ---------- Poprzedni post napisany 23-04-2013 at 21:22 ----------

Gaz man polecił wymianę parownika, kupiłem i wymienilem sam, dalej nie szedł... Zajechalem znowu do niego podłączył pod komputer i sie okazała że rułka co zasila silnik gazem (od parownika co idzie) się odlaczyła. Podłączyłem i działa, więc parownik też chyba na daremno wymieniany.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...