Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert II + Blaupunkt Mp3 Bluetooth Interface - problem z podłączeniem


kqba

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem takie coś Blaupunkt Mp3 Bluetooth Interface.

blaupunkt-bluetooth--usb-interface_iphw0858362.jpg

Update w 3 poście__________________________________________________

Jest to emulator zmieniarki mp3 z modułem bluetooth.

Wszystko miało być przygotowane do montażu w Audi B6, ale wczoraj na próbę podłączyłem, to pokazywało NoCd i nic nie działało (tylko radio FM).

Być może problem jest w tym, że wcześniej była instalacja głośnomówiąca do starego telefonu, którą zdemontowałem i porozpinałem kable?

Jedno co mnie zastanawia, że jeden z kabli (zielony) jest luzem niezaizolowany, być może się odłączył?

Mam system Bose.

Możecie rzucić okiem i ew. coś podpowiedzieć/doradzić?

Schemat:

29_1234876495.jpg

Wg. schematu powyżej Różową wpiąłem z prawej strony a niebieską z lewej na dole:

20130424_200217.jpg

Tutaj foto jak to faktycznie wygląda w radiu:

20130424_195033.jpg

te kable z lewej są od starego zestawu głośnomówiącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłeś się w telefon, tak było w instrukcji? bo chyba nie bardzio mi sie wydaje :decayed:

Jak masz jakąs instrukce to wrzuć będzie łatwiej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej schemat.

Teraz się domyślam, co przegapiłem. Zielony kabel to chyba masa (GROUND), tylko gdzie to podłączyć, bo w radiu z tyłu nie ma takiego miejsca jak na schemacie poniżej?

Schemat z instrukcji

AUDI-BLAU.jpg

Zdjęcie kabli:

20130425_112807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą niebieską kostke wpiąłeś w tą 3-częsciową kostke co idzie do radia?Czerwona wtyczka powinna iść w miejsce starej wtyczki od zestawu głośnomówiącego.

Mase wystarczy że w jaki kolwiek do obudowy przytwierdzisz, wsadz w jakąś szpare miedzy blachami, ewentualnie masa jest jeszcze na radiu nad pinem "U+" te kreseczki oznaczają mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. to chyba jestem w domu. Dzięki.

Zrobiłem tak jak tutaj (schemat po prawej)

8_1270297916.jpg

niebieska w C3

różowa w D

Bose zostaje w w A i C1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w teorii powinno wszystko śmigać.

Rozumiem że to ma w sobie zestaw głośno mówiący przez Bluetooth , będziesz z tego korzystać?

To czarne na końcu niebieskiego przewodu to gniazdo jack 3.5mm na mikrofon? ile tam przewodów idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę korzystał z Bluetooth, ale to o czym piszesz to zwykła zaślepka pinu od kabla. Wejście na Mic jest po drugiej stronie urzadzenia i wychodzi obok tej małej czarnej kostki. Na obrazku to widać:

U-I-ODQuMTQzLjE5OS4xMDk=T-1256068421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już wszystko wiem:wink:

Daj znać jak to będzie potem współgrało z autem, ile koszt takiej zabawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, działa? Bo wydaje mi się że nie masz zakodowanej zmieniarki w radiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to trochę czasu, ale wszystko śmiga.

Na początku po podłączeniu i włączeniu, po naciśnięciu CD na chwilę pojawiał się napis CDC TRACK itd. a za chwilę NoCD i nic się nie działo.

Bez VAGa się nie obeszło, ale nie trzeba było nic kodować, tylko zrobiłem tak:

- skasowałem dwa błędy w grupie 17 (zapomniałem zapisać, więc nie wiem czy to było przyczyną, ale były dwa coś: "intermittent" - chyba dlatego że odłączałem wszystkie kable od radia.)

- w grupie 56 Radio przeprowadziłem OuputTests (DIAGNOSE).

Z montażem już nie było problemów. Zielony kabel masowy zahaczyłem o zacisk obudowy radia i całość upchnąłem za panelem klimatronika.

Jako że zamontowaną miałem wcześniej instalacje telefoniczną do starej Nokii, z której mikrofon był już ładnie przeciągnięty pod deską i okazał się dużo lepszy od dołączonego Blaupunktowskiego to odeszło mi rozbieranie deski. Przycisk PTT i slot na pendrive'a nawet zgrabnie udało się wyprowadzić pod panelem klimatronika i przykleić do bocznej ścianki konsoli.

Musze jeszcze przetestować ustawienia bluetooth, bo trochę się gubi. Przełącza się na streaming jak wykryje połączenie. Myślę że to kwestia ustawień w Androidzie. Przetestuję kilka fonów to coś będę wiedział.

Zrobiłem jeszcze upgrade firmaware'u. Niestety na stronie Blaupunkt.de był firmware do innej wersji i wywalało błąd. Trochę trwało, zanim znalazłem w archiwum coś nowszego od obecnego.

Za całość zapłaciłem 249zł z wysyłką tu: MarMax Elektronic - car audio, g?o?niki, wzmacniacze

Sprzęt powystawowy w zestawie z zamontowanym złączem 8pin do Audi i 24-mc. gwarancją. Podobno używali go w aucie firmowym. Wyszło w sumie 100zł taniej niż nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...