Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skąd najłatwiej / najszybciej prąd w gnieździe zapalniczki w bagażniku?


szymi100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio odkryłem, że nie działa mi gniazdo zapalniczki w bagażniku (A4 B5 Avant). Troszkę poczytałem forum, no i dowiedziałem się, że problemem może być spalony bezpiecznik, brak przewodów zasilających lub gniazdo-atrapa. W moim przypadku okazało się, że mam gniazdo niepodłączone. Chyba to nie atrapa, bo wyglada normalnie z przewodami wewnąrz gniazda zapalniczki, lecz nie podlączone już dalej do zasilania z samochodu - puste gniazdo trójbolcowe. No i teraz moje pytanie...

Skąd najłatwiej/ najszybciej pociągnąć prąd do bagażnika? Wolałbym unikać prucia tapicerki i plastików progów po drodze od bezpieczników do bagażnika. No i druga sparawa czy polecilibyście instalację "ciągłą" czy tylko po zapłonie? Chyba ciągła byłaby wygodniejsza, choć bardziej niebezpieczna, ale o ile dobrze zrobiona byłoby chyba ok. Aaaa... i czy po drodze zasilania założyć też bezpiecznik? Pewnie zzz 20-30A max?

Dzieki za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zakładałem gniazdo zapalniczki w bagażniku, seryjnie nie miałem go ale chciałem sobie dołożyć i dołożyłem, dołozyłem w sumie 2, w bagażniku i w schowku. Do założenia zrobiłem nową instalację podłączoną pod aku, zaraz przy aku bezpiecznik 20A. Są to 2 oddzielne instalacje, każda ma swój bezpiecznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiazce za lewym otwieranym boczkiem jest plus po zaplonie i masa staly plus trzeba ciagnac z bezpiecznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...