Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] tarcie podczas skręcania


Mada

Rekomendowane odpowiedzi

Moją niuńkę mam od niedawna, wieć jeszcze nie przyzwyczaiłam się do jej wszystkich dźwięków, zwłaszcza do pracy silnika :) (teraz diesel kiedyś benzyna). Ale nio o tym chciałam.

Zauważyłam że podczas delikatnego skrętu w prawo (jazda po łuku) coś trze w przednim lewym kole. Dźwięk nie jest metaliczny, raczej jakby koło tarło o jakis element plastikowy bądź gumowy. Sprawdzaliśmy ze znajomym ale nic nie widać. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją?? Proszę o porady, gdyz w najbliższym czasie wybieram się w dłuższą trasę i powiem szczerze że się trochę boję :/

ps jeżeli chodzi o skręcanie jeszcze to chodzi tylko o delikatny skręt w innych sytuacjach tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys napisala ze podczas dosc ostrego polozenia kierownicy to obstawialbym ze oponka trze o nadkole a jakie masz rozmiar kol i profil opony?nadkole nie jest przetarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzies jakieś nadkole lekko się "osunęło" i kóleczko dotyka czasami

Na pewno trzeba zacząc od oględzin gdzieś na kanale. Dobrze poszarpać tymi platikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki mam 195/65 R15 wiec to raczej nie to.

NIc nie jest przetarte wszystko wygląda dobrze. Dziś już doszłam do takiej paranoi że mam wrażenie że obojętnie jak się jedzie i tak coś trze. Tylko przy tych lekkich skrętach to słychać intensywnie.

Tak czy inaczej trzeba to dokładnie oglądnąć - jutro wstawię do mechanika może on coś znajdzie.[br]Dopisany: 13 Lipiec 2008, 14:50 _________________________________________________Sparawa się wyjaśniła. Lewy przegub do wymianki. Był tak podobno już wyschnięty i zniszczony że szok. Dobrze że juz mi nic w niuni nie gra :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...