Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ledy w B8


Kodzak33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnego czasu zauważyłem, że w moim b8 ledy nie równo świecą, prawa lampa ostrzej od lewej, wrzucam fotki na dowód.

Czy ktoś się z was z takim czymś spotkał, co można zrobić by je wyrównać?

Dodam że jestem od 2 miesięcy posiadaczem tego auta.

bgfhgfhfg.jpg

nfgkj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ten DZIAŁ :wink:

Sprawdz daty produkcji lamp czy są te same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i nie ten a czy jest już taki temat bo ja nie moge znaleźć?

---------- Post dopisany at 16:51 ---------- Poprzedni post napisany at 16:44 ----------

Do jakiego to działu wsadzić?

W serwisie powiedzieli że led albo świeci albo nie świeci lub jest jakieś przebicie i mniej pradu dochodzi.

A co ma mieć rok produkcji lampy? jak w każdym roku tak samo powinny świecić. Za diagnostykę sobie krzyczą 270 pln:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik mam ten sam.

czym się różniły te ledy z 2010r.?

Czy mogę liczyć na jakąś pomoc z waszej strony w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałes na lampie ?

Roznice polegaja w barwie LED .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz różnicę w jasności świecenia między światłami dziennymi a postojowymi ? sprawdź to, najlepiej w nocy wtedy ładnie widać jak na dziennych świeci jasno a postojowe ciemniej, może ta jedna świeci ci tylko jak postojówka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moja pomyłka jaśniej świecącą lampę mam z 04.2010r. a słabszą z 11.2007r.

przed chwilą jak przyjechałem to sprawdzałem je. W pozycji włączenia samych ledów jest różnica tak jak na fotkach czyli ta z 10r. lepiej daje od tej z 07r. teraz w nocy przy zapalonym silniku gdy przekręciłem pokrętło na pozycję 0 to się świeciły same ledy (ostrzej niż w dzień w pozycji AUTO lecz o równej ostrej barwie) czyli na chłopski rozum jak w pozycji 0 mogą identycznie świecić to czemu w pozycji AUTO w dzień już nie?

Gdybym chciał zmienić tą lampę z 07r. na taką co najmniej z 10r. to czy oprócz montażu i podłączenia trzeba ją kodować itp.?

Postaram się jutro w nocy w danej pozycji włączyć te ledy i zrobić fotki to wrzucę.

---------- Post dopisany 07-05-2013 at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2013 at 23:50 ----------

bvcnb.jpg

image.jpg

---------- Post dopisany at 00:13 ---------- Poprzedni post napisany at 00:08 ----------

Jednak wyszedłem i zrobiłem foty. Na pierwszym zdjęciu przełącznik jest w pozycji na same ledy, a na drugiej fotce(dolnej) jest w pozycji 0. Nie wiem jak w/g was odzwierciedlają to fotki ale na żywo ta lampa z 10r. (od pasażera) ostrzej świeci można powiedzieć że jak się przyjrzysz to razi w oczy. Czyli oprócz wymiany lampy nic z tym nie da się zrobić?

Ewentualnie jak ktoś jest chętny mógłbym się zamienić na lampy jakby ktoś szukał takiej do 2010r.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampie jest jeszcze jedna informacja co by świeciła identyko jak druga :wink:

Na końcu numeru masz numery jasności LED np. 20F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie info, to na tej mocniejszej z 10r. mam 22F a na tej słabszej z 07r. mam 15F.

Moje pytanie brzmi, gdy znajdę taką lampę co będzie miała 22F to po jej zamontowaniu i podłączeniu trzeba coś kodować?

Dodam, że bixenony mam fabrycznie.

Ogólnie dzięki za pomoc:naughty:

---------- Post dopisany at 10:42 ---------- Poprzedni post napisany at 10:33 ----------

Przeglądając na allegro to najjaśniejsza lampa miała 29F, ciężko będzie znaleźć taką z 22F:kwasny:

---------- Post dopisany at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany at 10:42 ----------

A jeszcze jedno kupując lampę bez osprzętu tylko że np. 22F to osprzęt z 15F będzie pasował(żarnik, przetwornica) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz kodowac :wink:

Poprzekładaj graty i wszystko bedzie działac .

Jedynie moze trzeba lampe wyregulowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, po za tym dzisiaj byłem w serwisie i się jeszcze dowiedziałem, że ogólnie jest 5 albo 7 (sam nie wiedział ile) odcieni tych ledów.

Będę szukał tej z 22F a w razie jak byś taką lampę miał to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...