Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylatory przez cały czas chodzą


jentus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdy uruchomię samochód to od razu włączają się wentylatory, podejrzewam, że to te z klimy, a jest w ogóle nawiew w samochodzie wyłączony.

Komputer pokazywał też błędy odnośnie klap od nawiewu - nie wiem czy chodziło o ich sterowanie czy domykanie, po wyłączeniu auta słychać takie stukanie pod deską rozdzielczą jak gdyby cały czas się otwierały i zamykały.

---------- Post dopisany 30-05-2013 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 12-05-2013 at 13:42 ----------

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapy od nawiewów sie nie domykają lipna sprawa z tym jest poczytaj

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/all-b6-klimatyzacja-dwustrefowa-prawa-strona-chlodzi-ani-grzeje-115305/

ten temat ci powinien rozjaśnić duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz vagiem czujniki temperatury czy dobrze wskazuja. Ja wymienialem czwornik gdzie byl zamontowany czujnik, i musialem odlaczyc czujnik. Po ponownym montazu i przekreceniu stacyjnki wentylator chodzil non stop , dopiero za 4 razem (wlacz wylacz silnik) wentylator zatrzymal sie. Sprawdzilem vagiem i okazalo sie ze mimo iz podczas wymiany, stacyjka nie byla przekrecona , komputer wyczail odlaczenie czujnika. Jesli masz walniety jakikolwiek czujnik temperatury wentylatory beda chodzily non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer pokazał błąd 4500 z silnika że coś nie tak z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego

raz, że startują same wentylatory jakby od razu była wysoka temperatura to dodatkowo czasem skaczą obroty z jałowego na 1000-1200 i potem opadają, odnoszę wrażenie że spalanie się zwiększyło no i te klapy się zamykają/otwierają z tym, że u mnie temperatura powietrza jest ok (przynajmniej nie odniosłem wrażenia, że jest inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...