Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo świszczy jak ta lala...


601s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru dni strasznie świszczy mi turbo, bynajmniej na moje ucho gdzieś z tej okolicy. Nawet jak ruszam powoli to od razu słychać świst, w miarę przyspieszania jest coraz głośniejszy, chyba dopiero przy równej jeździe 50-60km/h tego niesłychać. Auto nie kopci, nie straciło na mocy. Chociaż dzisiaj na rozgrzanym silniku, gdy ruszałem ze świateł i mocno dałem po gazie na jedynce, to było słychać ostre walnięcie i i włączył się tryb awaryjny, auto całkowicie straciło na mocy. Zjechałem na bok, zgasiłem auto, odpaliłem na nowo i moc wróciła jednak świst jest nadal. Dodam jeszcze, że leje się oliwa z IC. Czy to coś poważnego, auto powinno natychmiast zawitać do warsztatu czy można na wolnych obrotach tak śmigać? Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

P.S. Silnik 1.9TDI 131KM z 6-biegową skrzynką, rok 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orurowanie od turbo do intercoolera sprawdz, niech ktos przygazuje a ty nasluc**j skad wydobywa sie gwizd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz z żoną przy aucie, świst wydobywa sie z okolic turbiny lub z samej turbiny, nawet na wolnych obrotach słychą świst może nie taki jak przy gazowaniu ale jest, czego wcześniej nie było. I najważniejsze jak się ostro przygazuje to daje z rury mocno czarnym dymem, prawie sadzą i śmierdzi niemiłośiernie... Acha i jeszcze coś, obudowa filtra powietrza na dole jest cała w oleju, dziwne to bo co prawda jest obok turbiny, ale przecież tam się znajduje osłona/ścianka oddzielająca... Idę rozebrać co nieco, dam znać później co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...