Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana radia ori 1DIN na 2 DIN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem w posiadaniu radyjka SONY 2DIN chciałbym je zamontować u siebie zamiast 1 dinowego concert2 i mam kilka pytań..

W planach wymiana także klimatronika by miał obsługe podgrzewanych stołków i nasuwa mi się pytanie co muszę kupić/wymienić żeby przestawić sie na klimatronik i radio 2 din? Czy ktoś by mi wypisał co musze wymienić żebym wiedział jak to cenowo wyjdzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się jakoś przerobić tunelu coś takiego słyszałem chyba?

Szukałem jakiegoś tematu na forum co by ktoś opisał co i jak trzeba przerobić pod 2 din ale doszukać się nie mogę.. kiedyś coś takiego znalazłem teraz jak na złość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunel można przyciąć, popielniczkę, klimatronik też (ale to już moim zdaniem hardcore) kosz 2din musisz kupić. Wszystko jest na forum co i jak... :szukaj:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak masz seryjne nagłośnienie to przejściowka będzie potrzebna żeby głośniki z tylu grały. Na allegro koszt ok 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem, muszę przetrzepać całe forum żeby być pewnym co i jak bo jak widać to spore koszta są (nie mówie o tej przejściówce :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kosz kupić trzeba no i popielniczke :-P klimatronik i tunel można ladnie przyciąć :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj skończyłem przeróbkę z 1din na 2din - nie jest trudno :) Trochę czasu i wszystko ładnie idzie zrobić. Na forum było tego dużo i jak dobrze poszukasz to znajdziesz każdy szczegół. W skrócie - Tak jak koledzy napisali - musisz kupić:

- kosz 2din

- klimatronik 2din

- popielniczka 2din

Tunel ładnie można przyciąć - przykładając do niego kosz 2din i zaznaczając sobie gdzie co i jak - kilka prób i w końcu się dotnie odpowiednią ilość, tak by kosz ładnie na styk przylegał - docina się w miejscu klimatronika. Klimatronik lepiej kupić 2 din (nie jest drogi) niż sie bawić w rezanie i ścinanie boków. Żeby popielniczka 2din weszła w miejsce 1dinowej trzeba uciąć takie 2 "ucha" w tunelu - popielniczka wszystko ładnie zakryje (też gdzieś było o tym na forum) Ramka zmiany biegów będzie pasować od 1din i cała reszta (uchwyt na napój i wizytownik) także.

Kshyhu87 - mam taki problem - po montażu przejściówki z ISO1 na ISO2 (zakładałem u siebie radio Audi BNS) nie działają mi tylne głośniki w ogóle, a w tylnych gwizdkach słychać takie ciche "świsty, szumy" - czy ja też potrzebuję w takim przypadku jakieś dodatkowe przejściówki, czy co może być problemem? Pomylili się przy robieniu przejściówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj skończyłem przeróbkę z 1din na 2din - nie jest trudno :) Trochę czasu i wszystko ładnie idzie zrobić. Na forum było tego dużo i jak dobrze poszukasz to znajdziesz każdy szczegół. W skrócie - Tak jak koledzy napisali - musisz kupić:

- kosz 2din

- klimatronik 2din

- popielniczka 2din

Tunel ładnie można przyciąć - przykładając do niego kosz 2din i zaznaczając sobie gdzie co i jak - kilka prób i w końcu się dotnie odpowiednią ilość, tak by kosz ładnie na styk przylegał - docina się w miejscu klimatronika. Klimatronik lepiej kupić 2 din (nie jest drogi) niż sie bawić w rezanie i ścinanie boków. Żeby popielniczka 2din weszła w miejsce 1dinowej trzeba uciąć takie 2 "ucha" w tunelu - popielniczka wszystko ładnie zakryje (też gdzieś było o tym na forum) Ramka zmiany biegów będzie pasować od 1din i cała reszta (uchwyt na napój i wizytownik) także.

Kshyhu87 - mam taki problem - po montażu przejściówki z ISO1 na ISO2 (zakładałem u siebie radio Audi BNS) nie działają mi tylne głośniki w ogóle, a w tylnych gwizdkach słychać takie ciche "świsty, szumy" - czy ja też potrzebuję w takim przypadku jakieś dodatkowe przejściówki, czy co może być problemem? Pomylili się przy robieniu przejściówki?

Dodam tylko, że przycinając tunel 1DIN nie ma konieczności ruszania popielniczki w ogóle. Jeśli ktoś nie ma kasy na wymianę popielniczki na 2DIN to może zostawić starą i też będzie. Można zawsze łatwo dorezać później, już bez demontażu całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kshyhu87 - mam taki problem - po montażu przejściówki z ISO1 na ISO2 (zakładałem u siebie radio Audi BNS) nie działają mi tylne głośniki w ogóle, a w tylnych gwizdkach słychać takie ciche "świsty, szumy" - czy ja też potrzebuję w takim przypadku jakieś dodatkowe przejściówki, czy co może być problemem? Pomylili się przy robieniu przejściówki?

Nie wiem :-/ jestem świeży w tym temacie :-/

---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:35 ----------

Może wzmacniacz Ci się nie włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam klimatronik mam zamiar i tak zmienić bo w przyszłości będe chciał dołożyć podgrzewanie d*py a mój klimatronik nie ma przełączników itp także będzie 2 din, nie wiem co z tą popielniczką, albo po prostu kupić cały tunel 2 din - wymienić i po problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam klimatronik mam zamiar i tak zmienić bo w przyszłości będe chciał dołożyć podgrzewanie d*py a mój klimatronik nie ma przełączników itp także będzie 2 din, nie wiem co z tą popielniczką, albo po prostu kupić cały tunel 2 din - wymienić i po problemie?

a co ma być z popielniczką? opcja 1: zostawiasz tunel 1Din razem z popielniczką 1Din bez żadnych zmian

opcja2: zostawiasz tunel 1DIN i przycinasz delikatnie tak żeby weszła popielniczka 2DIN

opcja 3: wymieniasz tunel razem z popielniczką na 2din

ot i cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie co do tunelu. Czy ten plastik wokół mieszka występował w jakiś rodzajach (1DIN/2DIN). Wiem że były produkowane 2 rodzaje jeden pod manuala, a drugi pod automat, ale czy po za tym są jakieś jeszcze zmiany? Mogę za małą cenę ten plasticzek s-line kupić i sam nie wiem co zrobić.

Mam tunel 1DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...