Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem


Prze__mek

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem auta po kilkugodzinnym postoju.

Wtedy potrzeba dość długo kręcić i dopiero po dłuższym czasie samochód odpala.

Ciekawostką jest to, że problem ten pojawia się wyłącznie wtedy gdy samochód stoi pod górkę (przód nieco wyżej).

Zauważyłem także, że w chłodniejsze dni (lub raczej noce) problem pojawia się częściej.

Macie jakieś pomysły, co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem... na forum doradzono mi na początku wymianą filtra paliwa i zaworu zwrotnego. Niestety w moim przypadku nic to nie dało i kolejna rzecz do odstrzału, najbardziej prawdopodobna, to pompa vacum. Kupiłem już ją + nowa uszczelka z ASO, ale ciągle się jeszcze zastanawiam czy coś innego może być? Wkurzę się jak to nie będzie to bo przy obecnie założonej pompie nie ma śladów przecieków itp. sucho jak na pustyni :) no, ale może coś w środku się sypie.

PS

U mnie najczęściej problemy z odpaleniem są kiedy auto ogólnie stoi pod albo z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja mialem kiedys tak w B5 po wymianie filtra paliwa , byl za wysoko w obejmie i jakos paliwo schodzilo.Moze sprobuj obnizyc filtr paliwa.Duzo roboty z tym nie ma - a efekt moze Cie milo zaskoczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. Po dłuższym niż np 8h postoju trzeba było kręcić. Wyszło na pompę vacum. Można było zauważyć i wyczuć wycieki na tym elemencie. Wtedy zdecydowałem się na zestaw naprawczy. i wszystko wróciło do normy. Ale po ok roku problem znów chyba się nasila i tym razem chyba zdecyduje się ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie pompy + zaworu zwrotnego nad filtrem powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do rozmowy mój problem wygląda następująco.

Po nocy albo po dłuższym postoju nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem autka tylko dotknąć, kiedy pokrecę sie troszkę autkiem i się rozgrzeje zaczyna ciężko palić muszę przytrzymaćjakies 3 sekundy i wtedy odpala. Wczoraj wymieniłem uszkodzony pompowtrysk myślałem że problem minie. Mechanik mi powiedział że na gwałt do wymiany jest WAŁEK ROZRZĄDU mówił że jest wytarty ale czy się z tym zgodzićhmm sam nie wiem nie widziałem go, mówił mi również że uszkodzona jest poduszka ciśnienia to mu komputer pokazał czy to może być problem z odpalaniem. A jeszcze jedno czasami dziwnie trzęsie całą budą/autkiem ale nie cały czas czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem również z odpalaniem samochodu, natomiast u mnie wygląda to następująco... Czasem odpala dobrze czyli dotyk i pali, a czasami jest tak że musi obrócić silnikiem około 3/4 razy i dopiero zapali. Zawsze zapali i pracuje równo. EGR cieknie ale działa ostatnio go czyściłem. Ogólnie wymianialem filtr paliwa jakieś 2 tys temu bo myślałem ze to przez niego, lecz objaw jest taki sam. auto nie ważne jak stoi czy pochyło z góry czy na dól czy na lewo czy prawo jest przechylony... Zawsze grzeje świece i czekam az się wyłączą wiec procedurę odpalania przeprowadzam tez dobrze. Nie wiem co to może byc i dlatego chciał bym jakieś porady, wiem że może być to pompa lub zawór zwrotny wiec proszę powiedzieć gdzie to znajdę i jak sprawdzić czy wszystko jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...