Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie szczelna klimatyzacja


Excallibur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pisze w imieniu kolegi.

Był na dopelnieniu klimatyzacji i jak się okazało była pusta po próbie napełnienia okazało się że jest nieszczelnośc słychać było jak ciśnienie ucieka syczy, u dołu jak stoi się przodem do auta to po prawej stronie. Nie używał klimy wiec nie wiedział o Usterce

Może ktoś wie gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej skraplacz. Przy probie napelnienia byl dawany barwnik do czynnika? Jesli tak to latwiej bedzie zlokalizowac nieszczelnosc. Lampa uv w lape i szukamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mechanik mówił że będzie na żółto widać miejsce nieszczelnosci ale przyglądamy się tam i nic nie widać.

Może faktycznie trzeba lampę, z kad można taką lampkę załatwić załatwić. Wystarczy dioda UV i bateria

Dysponuje ktoś może jakimś schematem które przewody dokładnie są od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc dioda uv jak najbardziej. Ja to robie jeszcze inaczej. Jesli pod lampa uv nic nie widac to wtedy podlaczam azot , 25bar cisnienia i wtedy nasluc**je gdzie jest nieszczelnosc. Ale to juz na warsztat musialbys jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukamy tak. Trzeba do tego kanal nie wiem dokładnie gdzie są te wszystkie przewody które wypadało by sprawdzić.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cienka chlodnica to jest skraplacz klimy. Moze byc tak ze nieszczelnosc jest od srodka tzn. Od str chlodnicy. Od skraplacza ida rurki alu i tam na rurkach poszukaj, na laczeniach moze oringi puszczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie dzisiaj podobny problem.

bylem napelnic i sie okazalo ze nie szczelnosc. po sprawdzeniu pod cisnieniem slychac jak gdzies syczy z tej chlodnicy klimatyzacji.

moze ktos ma pojecie czy mozna jakos to zespawac ? wymontowywac? czy lepiej kupic nowa no i jakie to koszty?

audi 2004 rok a4 b6 1.9 tdi AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało sie ze chłodnica klimy jest gdzieś nieszczelna,

Wyciągne, sprawdze jak bedzie dało sie zaspawac to dobrze jak nie to niestety wymiana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...