Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] problem z mocą


dor4do

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

3 msc temu kupiłem a4 b6 1.9tdi 116km BKE 2004r. Jakiś czas temu gdy na zimnym silniku ostro dałem mu po garach przy 120km/h stracił moc.

Za każdym razem vag wskazywał błąd 16618 Boost presure regulation: limit exceeded (overboost condition) p0234

Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy. Jednak sytuacja się powtarzała. Oddałem więc auto do mechanika, który wyczyścił EGR, kolektor wydechowy, geometrie w turbinie. Jednak to nic nie dało i samochód dalej zrywa moc (rzadziej) a na dodatek mam wrażenie, że samochód jest jakby trochę zmulony. Mechanik nie ma już pomysłów co to może być. Gdy silnik jest rozgrzeje problem nie występuje. Proszę was o pomoc dołączam logi, które zrobiłem wspólnie z bratem po wszystkich "operacjach" mechanika.

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem w moim Audi A4 B7 116 KM 2005 r. Dokładnie przy 120 km/h następuje przeładowanie i zamula. Narazie wymieniłem tylko zawór N75. Trochę pomogło,ale raz na jakiś czas zdarza się znowu przeładowanie. Nie czyściłem jeszcze EGR (N18), ani turbiny, ale obawiam się, że przyszedł czas na regeneracje albo wymianę turbo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem w moim Audi A4 B7 116 KM 2005 r. Dokładnie przy 120 km/h następuje przeładowanie i zamula. Narazie wymieniłem tylko zawór N75. Trochę pomogło,ale raz na jakiś czas zdarza się znowu przeładowanie. Nie czyściłem jeszcze EGR (N18), ani turbiny, ale obawiam się, że przyszedł czas na regeneracje albo wymianę turbo.

Pozdrawiam

pewnie sprezarka do czyszczenia , ale najpierw logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...