Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż drugiego wzmacniacza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się upewnić, czy nigdzie nie popełniam błędu.

Mianowicie mam obecnie wzmaka ze skrzynią basową podłączonego w bagażniku. Lewą stroną puszczone zasilanie, a prawym progiem RCA + remote. Oczywiście wszystko śmiga jak należy.

Natomiast teraz chcę dołożyć drugi wzmacniacz, tym razem podepnę pod niego zestaw odseparowany PB, który mam na przodzie.

1. Czy w dalszym ciągu puszczam kable : lewa strona zasilanie | prawa strona RCA +remote ?

Tzn. czy nie będzie żadnych zakłóceń pomiędzy dwoma kablami RCA biegnącymi obok siebie i dwoma "+" w drugim progu?

2. Następnie kablami głośnikowymi chcę puścić od wzmaka do przednich drzwi (tam mam zwrotnice).

Którędy puścić te kable głośnikowe? Jeden lewym progiem, a drugi prawym? Czy może lepiej, żeby leciały tam gdzie RCA (zdala od zasilania) i dopiero na przodzie rozdzielić na dwoje przednich drzwi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ten sposob i w poprzednim samochodzie Opel Astra oraz w obecnym Audi nie mam zadnych problemow:

Posiadam dwa wzmacniacze i mam pociagniete dwa kable plusowe 20mm oraz 10mm i leca progiem od strony kierowcy i tym samym leci sygnalowy do drzwi bo tam mam rowniez zwrotnice, tak samo z drugiej strony progu, rca 2x ale remote jeden zrobilem i sygnalowy drugi do drzwi. I to wszystko.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,przewody RCA smialo mozesz puscic obok siebie zdala od "+" a kabelki glosnikowe normalnie po prawej i lewej stronie ,nie koliduja z plusem ,plus obok plusa tez nic sie nie bedzie dzialo,a jaki masz teraz kabelek plusowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiem szczerze, że nawet nie wiem. Ale porządny raczej. A ten drugi plusowy do drugiego wzmacniacza mam z zestawu z allegro za około 80zł. Nie wiem jakiej grubości - a mam go w aucie, więc teraz nie sprawdzę.

Ostatnie pytanko - jak podłączyć najlepiej kabelek remote? Bo on ma wejść do kostki od radia ( tam gdzie pojawia się zasilanie po przekęceniu kluczyka). Czy mogę taką złączką konektor do kostki iso - Szukaj w Google ?

W sensie takim czymś podpiąć? Jeśli nie, to jak to zrobić? W tym zestawie co kupiłem, remote jest puszczony razem z RCA i na końcu ma taki konektor oczkowy mały.

Jak to zrobić, żeby to nie było druciarstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przewod to tylko zalacza i wylacza wzmak,to nie jest az tak bardzo wazne jak go zlaczysz ja mam przy wzmaku na widelki a przy radiu normalnie wpialem sie w ten kabel z 12v-mi skrecilem ze soba i zaizolowalem porzadnie zeby nic nie dotknal,i nic sie nie dzieje,a pytalem o ten kabel + bo ja mam 25mm jeden a w bagazniku rozdzielilem na 2 wzmaki kablem 2x po 10mm i mi to wystarcza oczywiscie sa to nie duze wzmaki( alpine v12 mrv-500 i u-dimension jr4-300) ale jak juz robisz to pusc sobie 2 bo ja teraz zastanawiam sie nad zmiana alpinki bo jest chyba za slaba do suba i juz przy wiekszym wzmaku bede zmuszony dolozyc drugi kabel:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawić filtry na wzmaku? Bo na wzmaku do skrzyni dawałem oczywiście filtr na wysokie tony - tak, żeby puszczał tylko niskie.

A tutaj jak mam zestaw odseparowany PowerBassa to mam jakoś okrawać, czy puszczać pełne pasmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc wzmakow teraz ma filtr HI i tu tnie od 80Hz, polecam to ustawic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał dużo basu to filtr HP przytnij na około 50, ja miałem wszystkie filtry wyłączone ,zacznij od wyłączonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...