Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ogólne problemy z elektroniką


Cypio

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam problemy z elektroniką w mojej A4.

Mianowicie:

- Podczas wchodzenia w zakręty (gdy Audi się przechyla) rozłącza mi się lewa lub prawa strona nagłośnienia. Nie wspominam już o tym, że podczas normalnej jazdy też potrafią głośniki trzeszczeć i przerywać, ale gdy pokręcę regulacją głośności to wszystko wraca do normy. Sytuacja miała już miejsce, gdy miałem fabryczne nagłośnienie. Teraz zamontowany jest nowy sprzęt i jest to samo... (Nagłośnienie nie było zmieniane z tego powodu)

- Mam problem z centralnym z pilota. Np. przez dłuższy czas normalnie otwieram i zamykam Audi z pilota. Nagle następuje jednorazowy wybryk, że pilot po prostu odmawia posłuszeństwa. Otwieram wtedy auto normalnie z kluczyka, jadę i później już wszystko wraca do normy. I teraz najlepsze - ostatnim razem znowu miałem wyżej opisaną sytuacjęz brakiem reakcji pilota, a więc wkładam kluczyk, przekręcam i wraz z otworzeniem samochodu opuściły mi się całkowicie same z siebie szyby :shock3:

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naglosnienia to radio pozostalo oryginalne?? jesli tak to do wymiany masz potencjometr w radiach Concert czesta dolegliwosc. Mozna go kupic na allegro.

Z centralnym sprawdz pilota , czy bateria dobrze kontaktuje , moze zasniedziala albo powstal zimny lut. Z otwieraniem i zamykaniem szyb to jest tak samo przy zamykaniu z pilota jak przytrzymasz przycisk zamknij to masz autodomykanie i szyby sie zamkna . Pewnie to samo dotyczy otwierania i zamykania z kluczyka.

---------- Post dopisany at 06:49 ---------- Poprzedni post napisany at 06:48 ----------

jak masz Vag mozesz sprawdzic bledy w sterowniku comfortu , moze cos sie zapisalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio zostało wymienione wraz z audio na nowe (Alpine).

Kluczyk miał wymienioną baterię i z grubsza został wyczyszczony. Będę musiał się lepiej przyjrzeć.

No a odnośnie potencjometru to chyba na pewno nie to, skoro radio zostało wymienione i jest to samo.

Będę musiał podłączyć pod komputer w takim razie. Jednak mimo wszystko czekam jeszcze na czyjąś opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Co do głośności to po sprawdzaj przewody w wiązce która idzie od słupka do drzwi bo lubią się załamywać

Co do kluczyka to u mnie w B6 był zimny lut, wymiana bateri nie pomagała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowac ciezko, najlepiej poprawic wszystkie luty na plytce . czasem zimny lut jest matowy ale zwykle na oko ciezko go wychwycic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...