Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie czujnika, termostatu i płynu nie trzyma temp


Grue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Opiszę swój problem, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mianowicie na początku mi nie działała wskazówka od temperatury płynu, więc stwierdziłem, że trzeba wymienić czujnik i od razu wymienię termostat i płyn (G12) na nowy. Tak zrobiłem, czujnik zamiennik zielony, termostat wygotowany coby sprawdzić czy się otwiera w ogóle (Wahler czy jakoś tak). Układ odpowietrzyłem, płyn leciał z rurki, która idzie do nagrzewnicy (ta z dziurką do odpowietrzania). Na postoju auto nie osiągnęło 90 stopni, pomimo długiego czekania. W trakcie jazdy, przy wolnej jeździe osiągał ok 80 stopni, na trasie szybko spadał do 60 stopni, by w mieście znowu wzrosnąć do ok 80 stopni. Ogólnie do magicznego progu 90 stopni nie doszedł. Przejechałem ok 12km. Wąż górny jest gorący, dolny ciepły, więc termostat się otwiera tak? Ktoś może wie co jest grane?

Dodatkowo miałem dorabiany kluczyk. Po zdjęciu klemy (za cholerę nie szło zdjąć węża od nagrzewnicy, więc zdjąłem klemy) nie działa mi otwieranie i zamykanie z pilota, ani dorobionego, ani oryginalnego. Coś koleś dogrywający kluczyk schrzanił, czy coś się posypało?

Liczę na pomoc, bo już mi zaczyna sił brakować : (

Silnik AVF 1.9TDI.

Zapomniałem dodać. Stary termostat też ugotowałem, też się ładnie otwierał. Wsadziłem stary i to samo jest. Może trzeba czasu aż to zaskoczy>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu klemy, aby działało zamykanie/otwieranie z pilota, trzeba kluczyk włożyć w stacyjkę, przekręcić w poz 1, nacisnąć i przytrzymać przycisk zamykania przez kilka sekund. Po tej czynności powinno zacząć działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo u siebie po wymianie czujnika.Stary czujnik sypał błedami ale temperature pokazywał 90 stopni ,nowy oryginalny z aso pokazuje mi tylko do 70 stopni .Na razie nic z tym i nie robie bo pewnie taka charakterystyke ma ten czujnik,pewnie Twój ma podobnie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem to samo i nie może tak się dzial czujnik masz walnięty mój tez był z aso zdazaja się takie rzeczy po prostu wymien na nowy mi nie chciał puszczac drugiego obiegu i się gotowal przez to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...