Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głośne rzężenie pod maską


Ajro TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Na wolnych obrotach coś strasznie GŁOŚNO rzęzi po prawej stronie silnika gdy stoimy do niego przodem. Zaczęło się od dziwnego dźwięku który było słychać, kiedy silnik schodził z wysokich obrotów a mianowicie kiedy silnik schodził z obrotów to było słychać jak coś wytraca swoją prędkość za silnikiem a nie równo z nim (nie wiem czy zrozumiale piszę ale jest to trudne do opisania) Teraz już tego dźwięku nie ma ale za to strasznie rzęzi w okolicy alternatora. Jakiś czas temu wymieniałem łożyska, szczotki i komutator w alternatorze oraz sprzęgiełko RUVILLE. Zastanawiam się czy to może właśnie te łożyska wewnątrz alternatora tak hałasują? Podejrzewam też, że to może wisko lub jakieś łożysko na nim. Może miał ktoś z Was taki problem i wie jak go rozwiązać lub chociaż wie co to może hałasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pasek .odpal i usłyszysz czy jest inaczej, może wtedy coś się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz paska wielorowkowego tez tak moze zrzezic. Zdejmij pasek i zobacz jak sie kolo napinacza obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko na alternatorze jak jest w ciężkim stanie, potrafi też wykończyć napinacz paska. Sam tak miałem, polecam napinacz INA:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę grzebał i właśnie planuję zwalić pasek a co do sprzęgiełka INA to właśnie RUVILLE wkłada do swoich pudełek części INA. Wiem, bo zamówiłem RUVILLE a w pudełeczku przyszła INA

---------- Post dopisany 13-06-2013 at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 21:55 ----------

Sprawa się wyjaśniła! Rzężenie dobiegało z wnętrza alternatora. Wytarł się wirnik na łożysku i powstał luz i stąd cała historia. Dzięki za sugestie i próbę pomocy w ustaleniu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...