Skocz do zawartości
IGNOROWANY

koszt wymiany odmy w ASO


kiko79

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że odpowiedź na moje krótkie pytanie może już padła wcześniej na tym forum, ale przeczytanie wątku o odmie i oleju w silniku ALT mnie przerasta, choć niewątpliwie jest ciekawy. Jaki jest koszt wymiany odmy w a4 2.0 20v ALT? Sam koszt części w ASO VW to 178 pln (kawałek plastiku z jakąś plecionką zakończony plastikową bańką). U mnie ten kawałek plastiku, który widać przy pokrywie zaworów popękał i postanowiłem go wymienić. Patrząc na plątaninę węży i rurek w tym miejscu podejrzewam, że nie będzie łatwo, a więc długo, czyli cena w ASO może być też niemała. Czy ktoś to robił w serwisie? Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku odme wymienisz w 20min , sam juz to robilem pare razy wiec wiem napewno. Jedyne co potrzebujesz to plaski srubokret do wyciagniecia zabezpieczen i zwinne rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku odme wymienisz w 20min , sam juz to robilem pare razy wiec wiem napewno. Jedyne co potrzebujesz to plaski srubokret do wyciagniecia zabezpieczen i zwinne rece.

znając swoje umiejętności z zakresu "dłubanie w silniku" to wolę jednak nie ryzykować:wink:

---------- Post dopisany at 07:20 ---------- Poprzedni post napisany at 07:18 ----------

odma wymieniona, w ASO za robotę wzieli 80PLN + 178PLN za część (trochę dużo jak na kawałek plastiku, który nie wiadomo kiedy pęknie - podobno jakość tworzywa poprawili, ale w to jakoś nie wierzę)

---------- Post dopisany 26-06-2013 at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2013 at 07:20 ----------

wracając do tematu...czy pęknięcie odmy a później jej naprawa maja jakiś wpływ na spalanie. Bo wydaje mi się że chyba mi delikatnie zaczyna spadać mimo że ciągle pokonuje te same trasy a na dodatek ostatnio ostro chodzi klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...