Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Przerwa w ładowaniu akumulatora


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po odpaleniu autka po paru sekundach kiedy już jechałem spostrzegłem że akumulator nie ładuje. Napięcie na 12V trzymało i na konsoli świeciła mi się czerwona kontrolka akumulatora. Silnik normalnie odpalił wszystko światła świeciły. Po przejechaniu około 5-7 km wszystko wróciło do normy. Napięcie wzrosło, akumulator zaczął ładować i kontrolka zniknęła. Czy ktoś miał taki problem ? Czy pasek mógł się poluzować ? Co radzicie profilaktycznie zrobić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był taki objaw i okazało się,że to sprzęgiełko w alternatorze. Najpierw puściło czyli rolka napędzająca obracała się a wirnik nie - wtedy paliła się ta kontrolka po paru kilometrach sprzęgiełko się zatarło -

zaczęło działać jak zwykłe koło pasowe no i oczywiście ładowanie powróciło. Mogła się też przywiesić szczotka,warto je sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kontrolka już cały czas się świeciła. Na chwile (dosłownie 1-2 sek.) gasła i znowu się zapalała i akumulator w ogóle nie był ładowany. Jutro rano wizyta w serwisie zobaczymy co z tego wyjdzie. Chyba nie obejdzie się bez demontażu przodu.

No i bez demontażu się nie obyło. Okazało się że pakiet w wirniku nawalił bo audi kupowało od francuzów wirniki przez około 2 lata. Te kupowane od Bosha nie mają tego problemu. Po wymianie wszystko gra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...