Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana sprzęgła


vel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. w moim audi 1.9 tdi 130konnej z 03 roku niestety nie wiem czy to AWX czy coś innego, do wymiany jest sprzęgło . Czytam w innym temacie, że LUK jest do bani nie chce ryzykować . Wolę dołożyć trochę więcej i kupić inne. Jakie sprzęgło polecacie? Skąd najlepiej kupować allegro czy przez sklep?

Dodam, że niedługo będzie chip na 160koni i wywalony katalizator chciałbym, żeby spokojnie zniosło dodatkową moc .

2. Jeszcze mam takie pytanko, czy warto zmienić skrzynie na szóstkę? Auto ma przed sobą do zrobienia na pewno kilka tras po 1,5 tyś KM w jedną stronę czy jest to w jakimś stopniu opłacalne biorąc pod uwagę spalanie paliwa ( w ogóle jakie są koszty wystarczy skrzynia i sprzęgło) bo jak zmieniam sprzęgło może warto byłoby skrzynie zmienić i wziąć szóstkę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli masz skrzynię 5 biegową to masz AWX (131 KM) lub AVB (105 KM), ale pewnie ta pierwsza opcja... AVF ma skrzynię 6 biegową.

Gdzie wyczytałeś, że "LUK jest do bani"?? Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie :whistling: jeśli zamierzasz kupić komplet z pewnego źródła to polecam kolegę z naszego forum (wszystko co potrzebne znajdziesz w tym temacie: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/sprzedam-dwumasy-sprzegla-245198/ ). Sam u niego kupiłem niedawno i jestem w pełni zadowolony, tak jak "kilka" innych osób z forum.

Jeśli chodzi o chip to sprzęgło od awx-a wystarczy w zupełności (nawet z zapasem).

Co do zmiany skrzyni na szóstkę to jeśli masz trochę więcej kasy to czemu nie... Skrzynia HCK z 2.0 tdi 170 KM jest najlepszym wyborem... Na autostrady w sam raz :wink: przy 3.200 obr masz 180 km/h :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem w jakimś temacie w tym dziale, i pisali, że LUK zszedł na psy. Od nowości dwumas nawala. Tak czytałem, co prawda inni pisali, że jest OK. Ale boję się zaryzykować szczerzę mówiąc. Sam nie wiem.

Na allegro są takie skrzynie ale wtedy jakie sprzegło do takiej skrzyni? i w ogóle jakie przeróbki czy wszystko pasuje? Zależy czy rzeczywiście spalanie na trasie wychodzi znacząco mniejsze. : >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem w jakimś temacie w tym dziale, i pisali, że LUK zszedł na psy. Od nowości dwumas nawala. Tak czytałem, co prawda inni pisali, że jest OK. Ale boję się zaryzykować szczerzę mówiąc. Sam nie wiem.

Na allegro są takie skrzynie ale wtedy jakie sprzegło do takiej skrzyni? i w ogóle jakie przeróbki czy wszystko pasuje? Zależy czy rzeczywiście spalanie na trasie wychodzi znacząco mniejsze. : >

Ja brałem komplet sprzęgła z dwumasem LUK od kolegi z forum, założyli mi to w aso i jest ok. Tak jak kolega wyżej, jeśli boisz się luk-a to bierz sachs-a...

Jeśli chodzi o skrzynię hck to komplet sprzęgła musi być od BRD. W Twoim roczniku nie będzie problemów z elektroniką przy swapie skrzyni. Z tego co pamiętam to jest też kilka drobiazgów do wymiany, ale o więcej konkretów musiałbyś spytać kolegę "Jarol" - on przez to przechodził. Co do oszczędności na spalaniu to na pewno jakieś będą. Ale też silnik będzie mniej dostawał "po tyłku" w trasie przy dłuższej jeździe z dużymi prędkościami. Np. W awx przy 180 km/h masz chyba 3800 obr. Na skrzyni hck będziesz miał 3200 obr. Jest różnica? Jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się dokładniej zorientować z tą skrzynią może warto . : >

Koło dwumasowe+sprzęgło AUDI A4 B5 A6 1.9TDI 130km (3268816632) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to sprzęgło jest OK? nie bardzo rozumiem że pasuje też do 115km nie ma z tym problemu, co od jakiego itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że sprzęgło z awx pasuje do ajm. Dla pewności sprawdzę jeszcze numery w etce... Ale ten komplet z aukcji będzie dobry dla Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...