Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z czujnikiem lub witarakiem


Gość Lokiszta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak podłączyć bezpośrednio wiatrak klimatyzacji mam problem z klimą czy jest taka możliwość,że uszkodzony czujnik klimatyzacji co pokazuje na vagu błąd czujnika G65 będzie powodował wyłączenie tego wiatraku.Bo mam dwa wyjścia albo wiatrak albo ten czujnik.

---------- Post dopisany at 12:05 ---------- Poprzedni post napisany at 08:55 ----------

Witam jak podłączyć bezpośrednio wiatrak klimatyzacji mam problem z klimą czy jest taka możliwość,że uszkodzony czujnik klimatyzacji co pokazuje na vagu błąd czujnika G65 będzie powodował wyłączenie tego wiatraku.Bo mam dwa wyjścia albo wiatrak albo ten czujnik.

Może ktoś jednak łączył go na krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli walniety jest czujnik to nie zalaczy sie ani wentylator klimatyzacji ani sprezarka. Wentylator od ukladu chlodzenia silnika powinien pracowac normalnie. Czujnika nie mostkuje sie bo mozna uszkodzic klimatronik. Podmien czujnik, do jego wymiany nie musisz sciagac czynnika bo jest tam zawor. Za sterowanie wentylatorami odpowiada modul ktory jest umieszczony na belce przed skraplaczem. Taka aluminiowa puszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lokiszta

aha no to coś się wyjaśniło wentylator od układu chłodzenia silnika jest na wiskozie więc musi chodzić, sprawdziłem też czy są napięcia na kostce od czujnika jest napięcie tak samo sprawdzałem czy dochodzi napięcie do wentylatora i tam też jest napięcie przynajmniej w tych przewodach co wchodzą do modułu z niego wychodzą dwa bezpośrednio do wiatraka i tam już napięcia nie ma pytanie czy ma być.No i jeszcze jedno teraz na vagu pokazuje błąd czujnika i brak napięcia na sprężarce oraz ciśnienie 33 bary.Ale jakiś czas temu po podłączeniu pod vag nie było żadnego błędu napięcie było na sprężarce i wszystko było ok dokładnie tak to wyglądało opisywałem to w tym poście http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/klima-dziala-275395/ a wentylator się nie załączał dopiero pózniej po jakimś czasie pokazał na vagu błąd tego czujnika przez to podejrzewam ten wentylator.Ale może też był cały czas problem z czujnikiem tylko vag jakoś go nie pokazywał.Tak było jak vag nie pokazywał żadnego błędu a wentylator nie chodził. http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/chyba-dziala-klima-270290/ o nawet ty mi odpisywałeś.Do modułu wchodzą z 5 przewodów a wychodzą dwa do wentylatora może warto sprawdzić ten wentylator nie chcę czegoś uszkodzić więc proszę o radę.

---------- Post dopisany 05-07-2013 at 17:50 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2013 at 13:36 ----------

witam chciałem odnowić temat bo czujnik wymieniony ekon już się nie świeci jednak nadal nie kreci się wiatrak chłodnicy klimatyzacji po tym mam takie wartości w grupie 01

DSC00068.jpg

dodatkowo po testach dwukrotnie go robiłem raz mi wyskoczył błąd

DSC00067.jpg

myślę,że mało co istotny klima dmucha ciepłym powietrzem czy mało czynnika może spowodować nie włączenie się wiatraka?.

Nie chcę coś zepsuć jak na krótko sprawdzić wiatrak?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że mało co istotny klima dmucha ciepłym powietrzem czy mało czynnika może spowodować nie włączenie się wiatraka?.

Nie chcę coś zepsuć jak na krótko sprawdzić wiatrak?.

Jak jest mało czynnika to nic się nie załączy.

Z tego co opisujesz to raczej ten czujnik ci poszedł. Jeżeli w ogóle klima się nie załącza to nie wina wiatraka. Jak chcesz sprawdzić wentylator to podłącz na krótko spokojnie nic nie uszkodzisz albo włączy się albo nie.

---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:45 ----------

+ do +

- do -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lokiszta

czujnik już wymieniony econ już się nie świeci a wiatrak dalej nie chodzi te wartości z bloku 01 są robione na załączonej klimie i przy +29 stopniach a wiatrak nie chodzi tylko z tego co wiem to nawet jeśli wiatrak nie chodzi to klima i tak powinna ruszyć przynajmniej na chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...