Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatarta klima jakie kroki dalej


VR6

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was zacni koledzy :hi:

otoz zatarła mi sie sprezareczka klimy staneła dęba pasek oczywiscie zerwany , powiedzcie mi koledzy jakie sa dalsze kroki , mam kupiona regenerowane blyszczaca sie jak psu jajeczka na wielkanoc :) , czytałem sporawo tematow na forum ale wciaz wiem ze czegos nie wiem :D otoz napewno bede musiał wymienic osuszczac , wiem tez ze przy zatartej popmpce olbzymia ilos opilkow powedrowała do ukladu wiec na bank plukanie , dowiedziałem sie rowniez ale czy na pewno ? ze ta chlodniczka klimy sie nazywa skraplacz i ją tez czeka wymiana??

cos pominełem czy cos jeszcze w kolejce do wymiany sie ustawi??

kolejne primo w okolicach warszawy / warszawie zna ktos jakis dobry i niedrogi zakladzik coby mi pomogli z tym draństwem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany Sprezarka , skraplacz , osuszacz i zawod dlawiacy. Skraplacz jest jeszcze przed osuszaczem w ukladzie wiec najwiecej opilkow bedzie w nim. Nie da sie go wyplukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w granicach 1000-1200 sie wyrobie?

ten zawor dlawiacy to tez sie nazywa " Dysza wtryskiwacza, zawór rozszerzalny ??? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem sie w jednej firmie w raszynie nie wiem moze ktos bedzie wiedział o ktora chodzi auto+ na aleji Krakowskiej 109 koles wycenił zrobienie calej klimy z odliczeniem mojej sprezarki na 1500-1800 , powiedzicie mi koledzy drodzy czy musze koniecznie wymieniac skraplacz?? czy mozna go przeplukac i zostawic ? troche sie dygam ze po plukaniu skraplaczie na nic a moze cos zostac i wszystko pojdzie na nic , gostek mowil ze maja specjalna maszyne do plukania instalacji wiec troche zacheca by zostawic

mam jeszcze pytanko takie dodatkowe , gdzie znajduje sie upust wody tej co ze skraplacza chyba idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę od 450-600zł za płukanie układu chłodnia z 2-letnią gwarancją NRF koło 300zł netto jak pamiętam ( jeśli na gwinty - sam kupowałem bo booom było i poszła ) osuszacz 92zł brutto inter cars ... hmm dodatkowo robocizna 300zł + napełnienie + twój kompresor . Srednio od 1,5 - 3tys wychodzi ale wiekszosc zalezy od ceny kompresora i chlodnicy .

PS. Kazdy region Polski ma inaczej . Mi opłacało się jechac do wawy montowac 3 klimy w 1 dzien z dojazdem a im oplacalo sie nas sciagac ze śląska :)

skraplacz to chłodnica nie ma upustu wody :) jedyna woda co leci w klimie to z parownika i leci pod auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ktorym miejscu jest te odprowadzenie ze skraplacza miejwiecej po srodku takie jakby karbowane rurki ??

aha i btw parownik tez do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parownik da sie wyplukac :) parownik jest pod deska :) odprowadzenie bardziej po stronie pasazera . jezeli zapchane cieknie woda do srodka mozna od dolu auta dojsc odsłaniajac oslone termiczna wydechu i powiem tak gibkie chude rece kto nie wie gdzie to jest jak wyglada moze miec problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem sie w jednej firmie w raszynie nie wiem moze ktos bedzie wiedział o ktora chodzi auto+ na aleji Krakowskiej 109 koles wycenił zrobienie calej klimy z odliczeniem mojej sprezarki na 1500-1800 , powiedzicie mi koledzy drodzy czy musze koniecznie wymieniac skraplacz?? czy mozna go przeplukac i zostawic ? troche sie dygam ze po plukaniu skraplaczie na nic a moze cos zostac i wszystko pojdzie na nic , gostek mowil ze maja specjalna maszyne do plukania instalacji wiec troche zacheca by zostawic

mam jeszcze pytanko takie dodatkowe , gdzie znajduje sie upust wody tej co ze skraplacza chyba idzie ?

Bylem tam jak sprowadzilem auto i mam srednie zdanie o ich rozgarnieciu. Nie rozpoznali, ze warkot po zalaczeniu klimy pochodzil z uszkodzonego sprzegielka alternatora. Facet mowil, ze moze to wina braku czynnika, ktorego okazalo sie, ze bylo wiecej niz 50%. Pozytyw jeden, ze czynnik mi wymienil i nabil nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kibel :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja właśnie jestem po naprawie klimy w moim słoneczku. Kupiłam auto z uszkodzoną klimą i zdecydowałam sie na jej remont. wymieniłam osuszacz, chłodnice i jeszcze kilka innych pierdółek oraz płukanie przewodów. Sprężarke kupiłam za 300 zł. koszt całości wyniósł mnie 1900 zł :facepalm: wczoraj jak wracałam z pracy klima przestała chłodzić :thumbdown:. dziś pojechałam z reklamacją do firmy i okazuje się że musze wymienić tzw silniczek klapy nawiewu a sprężarka nie działa jednak prawidłowo. potrzebna regeneracja lub wymiana... :slina: Masakra a końca nie widać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprezarke to pewnie jakas uzywke kupilas?? nie lepiej bylo dodac te 2 setki i bys miala regenerowana?

a co do silniczka klapy nawiewu to jakos dawal oznaki ze nie działa? ktore oczywiscie moglas wykryc? wyczuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...