Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju na innego producenta


kami050

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , ptrzeczytałem wątek odośnie stosowania olejów w silnikach z pd tdi , teraz jezdze na oleju castrol edge 5w30( audi a4 b6 2001r 1.9 tdi 130km pd) i zbliza mi sie okres wymiany oleju, wiec chcialbym was zapytac czy kupic dalej olej castrola czy wymienic polecony na portalu oleju motula 505.01 , czy bedzie roznica w smarowaniu oraz w pracy silnika , wielkie dzieki za dopowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego....

Po pierwsze do tego typu pytań jest na naszym forum specjalny dział !

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/index301.html

Po drugie... po kiego grzyba jeździsz na 5W30 :co:

Zalewaj 5W40

Jak chcesz Motula to Specific albo X-Clean (oczywiście wszystko 5W40)

5W30 nie jest do Twojego silnika, bardziej szkodzi niż pomaga i większe koszta oliw :kwasny:

Motula na pewno będzie zdecydowanie mniej pił niż Castrola i różnice usłyszysz w zimnych rozruchach zimową porą :thumbup1:

Tutaj prawie wszyscy ganiali kiedyś na Castrolu a teraz wożą się na oliwach premium... francuski Motul, niemiecki Liqui Moli, brytyjski Millers, Amsoil,...:wink:

Więc chyba odpowiedziałem na Twoje pytanie w tytule postu :decayed:

Ponądź najlepiej wygłusza Liqui Moly ale też już jest inny cennik jak Motula :grin:

Po oryginalną i pewną oliwe wbijaj do naszych forumowych sklepów do dzika, Durasa czy TOM77

Sprzedam - ogłoszenia komercyjne dla firm

Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 5L OIL-LAND

Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L OIL-LAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie że 5W30 to jest przede-wszystkim do nowszych motorów z DPFem...

A co do kolegi 130KM z 2001 to olej 5W40 ma norme dla pompowtryskiwaczy 505.01 (oczywiście nie każdy żeby zaraz nie było bo nie chce mi się prostować...)

5W30 to leje kumpel do 2.7TDI z 2007r a ty chcesz lać taki sam olej do paździocha 1.9TDI ?! :decayed:

"cię" piszę się z dużej litery nawet w środku zdania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caban,moja poprzednia OOOO PD jeździła na w DE na 0W30 przez ponad 300tys. :whistling:

----------

5w30 szkodzi silnikowi na PD? bez komentarza :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam zrobione na tym oleju 79 tys casrtol egde 5w30, od nowosci byl lany tylko ten olej , powinieniem wymienic go przy 75 tys ale czasu brak ... to juz bedzie 5 wymiana i zastosuje motula , zuzycia brak , sprawdzalem i nie chlapal az tak ,ze przed wymiana musialem dolewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś powiedziałem że szkodzi ?

Powiedziałem, że bez przesady...

poczytaj co wypisujesz bo to zaczyna być żałosne,oświadczam ci iż 0w30 nie szkodzi PD z odpowiednią normą,Wihajster to też skasujesz? :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...