Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana oleju na innego producenta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich , ptrzeczytałem wątek odośnie stosowania olejów w silnikach z pd tdi , teraz jezdze na oleju castrol edge 5w30( audi a4 b6 2001r 1.9 tdi 130km pd) i zbliza mi sie okres wymiany oleju, wiec chcialbym was zapytac czy kupic dalej olej castrola czy wymienic polecony na portalu oleju motula 505.01 , czy bedzie roznica w smarowaniu oraz w pracy silnika , wielkie dzieki za dopowiedz

Opublikowano

Witaj Kolego....

Po pierwsze do tego typu pytań jest na naszym forum specjalny dział !

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/index301.html

Po drugie... po kiego grzyba jeździsz na 5W30 :co:

Zalewaj 5W40

Jak chcesz Motula to Specific albo X-Clean (oczywiście wszystko 5W40)

5W30 nie jest do Twojego silnika, bardziej szkodzi niż pomaga i większe koszta oliw :kwasny:

Motula na pewno będzie zdecydowanie mniej pił niż Castrola i różnice usłyszysz w zimnych rozruchach zimową porą :thumbup1:

Tutaj prawie wszyscy ganiali kiedyś na Castrolu a teraz wożą się na oliwach premium... francuski Motul, niemiecki Liqui Moli, brytyjski Millers, Amsoil,...:wink:

Więc chyba odpowiedziałem na Twoje pytanie w tytule postu :decayed:

Ponądź najlepiej wygłusza Liqui Moly ale też już jest inny cennik jak Motula :grin:

Po oryginalną i pewną oliwe wbijaj do naszych forumowych sklepów do dzika, Durasa czy TOM77

Sprzedam - ogłoszenia komercyjne dla firm

Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 5L OIL-LAND

Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L OIL-LAND

Opublikowano

Ja mam zdanie że 5W30 to jest przede-wszystkim do nowszych motorów z DPFem...

A co do kolegi 130KM z 2001 to olej 5W40 ma norme dla pompowtryskiwaczy 505.01 (oczywiście nie każdy żeby zaraz nie było bo nie chce mi się prostować...)

5W30 to leje kumpel do 2.7TDI z 2007r a ty chcesz lać taki sam olej do paździocha 1.9TDI ?! :decayed:

"cię" piszę się z dużej litery nawet w środku zdania :facepalm:

Opublikowano

caban,moja poprzednia OOOO PD jeździła na w DE na 0W30 przez ponad 300tys. :whistling:

----------

5w30 szkodzi silnikowi na PD? bez komentarza :facepalm:

Opublikowano

Czy ja gdzieś powiedziałem że szkodzi ?

Powiedziałem, że bez przesady...

Opublikowano
  • Autor

teraz mam zrobione na tym oleju 79 tys casrtol egde 5w30, od nowosci byl lany tylko ten olej , powinieniem wymienic go przy 75 tys ale czasu brak ... to juz bedzie 5 wymiana i zastosuje motula , zuzycia brak , sprawdzalem i nie chlapal az tak ,ze przed wymiana musialem dolewac

Opublikowano
Czy ja gdzieś powiedziałem że szkodzi ?

Powiedziałem, że bez przesady...

poczytaj co wypisujesz bo to zaczyna być żałosne,oświadczam ci iż 0w30 nie szkodzi PD z odpowiednią normą,Wihajster to też skasujesz? :thumbdown:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.