Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony 225/40/18 jakie cisnienie powietrza


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w jakich granicach powinno zawierać się ciśnienie w oponach o rozmiarze 225/40/18 ?? jeżdżę zazwyczaj w 2 osoby na wlepce i w książce nie ma dla tej wielkości kol rozpiski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,7 powinno być wystarczające tym bardziej ,że sedan jest ciut lżejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,jeżdżę na takim samym ciśnieniu z przodu i tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś się stanie jak będzie więcej? Za mało nie może być bo będzie flak i będzie cieło boki opony ale za duża ilość powiedzmy 3atm coś zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za dużo to środek opony będzie schodził szybciej....uważasz ,że 2,7 może być za mało ??:eusathink:

---------- Post dopisany at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ----------

sedan ,ośka 1,8

edit ..1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie za duzo to środek opony się ściera szybko, jak czytałem na forach mazdy, a6 golfa ;/ sam juz nie wiem, trzeba by ogarnąć instrukcje audi od modelu s4 b6 i zobaczyć jakie tam sa paramenty dla 18 tek avusa III z oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja nie pomyślałem o tym, na stronie pirelli tez nie ma nic o prawidłowym pompowaniu

---------- Post dopisany at 12:23 ---------- Poprzedni post napisany at 12:13 ----------

jak za dużo to środek opony będzie schodził szybciej....uważasz ,że 2,7 może być za mało ??:eusathink:

---------- Post dopisany at 12:08 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ----------

sedan ,ośka 1,8

edit ..1,8

to 1.8 tyczy się pojemności silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2,5 u siebie w avancie, co do za duzego cisnienia w oponach przy załadowanym aucie faktycznie zbiera opony po bokach a na środkach jest wiecej, kiedyś takie widziałem jak chciałem kupić do busa :) wydaje mi sie, że 2,7 spokojnie mozesz mieć to nie jest tak dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja w a6 c5 2.5TDI quatro masa własna 1800kg przy oponach 235/40/17 na wlepce mam 2.4 atm przy małym obciążeniu i narazie tak mam napompowane ale jakoś tak przysiadła jest opona i myslę że dobrze było by ją machnać na 3atm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oponie 235 myślę że przyczepności wystarczy a będą mniejsze opory toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oponie 235 myślę że przyczepności wystarczy a będą mniejsze opory toczenia.

i mniejsze spalanie zapewne idzie w parze z mniejszymi oporami toczenia :decayed:

Dokładnie o to chodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem sprawdzić ciśnienie i szpece z wulkanizacji napompowali do 4 kol 1,5 bara lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...