Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny objaw po delikatnym dodaniu gazu na ciepłym silniku.


sumoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie co moze byc przyczyna takiego dziwnego objawu po rozgrzaniu silnika do temp pracy z pompy wtryskowej wydobywa sie taki dosyc glosny dzwiek jak by tykanie po dodaniu gazu oraz druga sprawa po dodaniu gazu ( doslownie musnieciu padal gazu ) i puszczenie silnik nie opada z obrotow tylko jeszcze wyskakuje troszeczke na wyzsze obroty utrzymoje sie i opada to wszystko zaczelo sie dziac niedawno ale dodam ze na zimnym silniku ( po nocy ) nie ma takich objawow chodzi idealnie, co myslicie o takich objawach czyzby pompa wtryskowa juz niedomagala ?? dodam ze samochod ma juz przejechane ponad 320tys realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o tykanie z okolic pompy, to ja mam tak samo i sie nie przejmuje :) a przejechane mam zaledwie 180kkm. Auto jest żwawe, dobrze reaguje na gaz, takze nie zagłębiam się dalej. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie u mnie na gaz to powiedzial bym ze tak srednio reaguje auto zaczyna jechac w miare tak od 2.5 tys obr i dlatego wydaje mi sie tak troche dziwnie bo jak to ma miwc 180km to powinno lepiej chodzic od b5 1.9 po mapie do 140km a chodzi troche gorzej chyba ze tak ma wlsnie chodzic niewiem :/ mam jutro wyjazd do Wałbrzycha i niewiem czy objade czy sie nie rozkraczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki te nie sa najnowszej konstrukcji, wiec nie bedzie sie zbieral jak np a6 3.0tdi 2009 r ktorym mialem okazje pojezdzic, tam to jak w benzynce, wciskasz i leci jak pocisk. u mnie jak powoli dodaje gazu, to do 2tys obrotow idzie mułowato, pozniej kreci, natomiast jak depne w pedal i szybko puszcze sprzeglo to jak na diesla z 2003r idzie dobrze. scigalem sie z nowym passatem 2.0tdi, chyba 170km i na trojce go wyprzedzilem :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...