Skocz do zawartości
IGNOROWANY

po wymianie egr dmucha z kolektora ssącego , wystrzelił wąż od interkulera


miszka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy !!!!!!!!!!

Wczoraj wymieniłem zawór egr i po wymianie egr coś się stało z moją bryczką , nie jeździłem nigdzie od wymiany ale dałem sie dzisiaj kumplowi przejechać i po przejechaniu jakiegoś kilometra może dwóch zaczęło śmierdzieć gumą i wystrzelił wąż od kolektora ssące . Przy zapalonym silniku ciężko było założyć wąz z powrotem tak dmuchało. ma ktoś jakieś pomysły i czemu dmucha z kolektora ssącego . Dodam że prócz egr nigdzie nie grzebałem , to była prosta wymiana , wykreciłem stary i włożylem nowy o takich samych oznaczeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się wydaje że zawleczka słabo wskoczyła,w sumie czasami wąż wyskakuje przy dobrym pałowaniu ale raczej nie na seryjnym doładowaniu :decayed: sie zrymowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawleczka przy egr jest wsadzana odwrotnie do zawleczki przy filtrze paliwa , tez ostatnio wsadziłem obie tak samo i wystrzelił jak jechałem :facepalm:

---------- Post dopisany at 12:51 ---------- Poprzedni post napisany at 12:50 ----------

dmucha z kolektora ssącego którędy ? z egr dmucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki panowie problem rozwiązany był juz wczoraj i tak jak mówicie zawleczka przy egr była źle założona i rurka wystrzeliła

Wczoraj na jakiś czas z nie wyjaśnionych przyczyn nie działało mi forum i jak czytałem na innych forach co moze być tego powodem to mnie krew zalewała . że uszczelniacze na zaworach że turbina że głowica pęknięta że uszczelka pod głowicą. ale pomyślałem sobie jak to możliwe tak z dnia na dzień gdzie samochód chodzi jeszcze parę godzin temu jak pszczółka. Włożyłem z kumplem tą rurkę z powrotem i zaczęliśmy trochę butować na luzie i znowu wyskoczyło. Obejrzałem wszystko dokładnie czemu to wyskakuje i no właśnie źle była założona zawleczka :decayed::doh:. Trochę dziwne przy nowym egr :kwasny:

A to że dmucha to tylko mi się wydawało , bo jak przystawiałem rękę do wlotu egr to normalnie powietrze zaciąga

problem rozwiązany , ale strachu trochę było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...