Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaki wałków rozrządu


audison88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy mam problem, chcialem wymienic uszczelke pod pokrywa zaworów no i przy okazji sprawdzic naprezenie lancucha czy wszystko gra.

Ustawilem sobie rozrzad na znaki ktore sa na wale i na kole walaka wzgledem pokrywy i jest dobrze ale na wałkach to dziwnie wyglada bo znak ktory jest na wlaku ssacym nie zgdza sie ze znakiem na lozysku tego walka po stronie wydechowej wszystko pasuje.

Auta nie zlozylem bo nie wiem co o tym mysleć:kwasny:

Powiedzcie czy tak ma byc?

---------- Post dopisany 03-07-2013 at 10:53 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2013 at 22:14 ----------

Naprawde nikt nic nie wie?:-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są znaki to raczej powinny się pokrywać ale nie dam sobie ręki uciąć

a co brakuje mu mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie mam takie wrażenie , że wcześniej ciągnoł jakby mocniej ale szukałem na innych zagranicznych forach o tym i też się takie przypadki zdarzają ale chciałem zasięgnąć pomocy na tym forum bo tu są raczej zaufane osoby

---------- Post dopisany 04-07-2013 at 13:38 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2013 at 21:00 ----------

Rozrząd ustawiony według znaku na kole rozrządu i kole wału korbowego (znaki się zgadzają) a tak wygłąda to na wałkach:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

włek wydechowy:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

wałek ssący:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znaki na walkach pokrywaja sie identycznie jak u Ciebie.... nieda sie tego ustawic inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj to wałel wydechowy jest przekręcony a ssący jest na znaku o ile to jest schemat przy dobrze ustawionym rozrządzie na znakach po stronie paska, jak to w kocnu jest?

---------- Post dopisany at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany at 14:43 ----------

u mnie znaki na walkach pokrywaja sie identycznie jak u Ciebie.... nieda sie tego ustawic inaczej....

Kolego Rafal-L u Ciebie kiedy znak koła rozrządu jest zgrany ze znakiem na pokrywie zaworów to który wałek jest dobrze a który lekko przekręcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok ustaw na wydechowym na znak i lekk cofnij zauwazysz ze napinacz sie podnosci tak jak by pracowal pod cisnieniem oleju wtedy bedzie wszystko na rowno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie bo byłem już w strachu ze coś przeskoczyło:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...