Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak regulacji kierunku nawiewu klimatronik


jaras19991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problem z klimatyzację, dzieje się to dokładnie od momentu gdy pojechałem na sprawdzenie i nabicie klimatyzacji(choć nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego).

Mam stary typ klimatronika, w chwili gdy zmieniam kierunek nawiewu słychać tylko jakiś silniczek przez chwilę i nic się nie zmienia, wieje tylko z nawiewu na kierowcę i pasażera. Nie przełącza na nogi ani na szybę(w tej chwili to nie problem ale jak zima przyjdzie to nie będzie się dało jeździć).

Wie ktoś może w czym leży problem? na jakiej zasadzie jest złożone sterowanie nawiewu, jakaś łopatka się zawiesić lub elektrozawory padały.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie błędy pokazuje klimatronik... Silniczek od sterowania szyba/nogi nasz z lewej strony przy pedele gazu. Uzupełnianie czynnika nie ma nic wspólnego ze sterowaniem nawiewem, więc możesz odpuścić dla gościa, który Ci to robił. Przyczyn awarii może być wiele, więc zacznij od sprawdzenia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem od spodu całą tapicerkę, znalazłem dwa silniczki, jeden/góra dół, drugi środek/góra,dół. właśnie ten drugi znajdujący się od strony pasażera mam uszkodzony,

Nie słychać pracy silniczka ;/ Jak zmieniłem na siłę jego położenie nawiewy zmieniły kierunek jednak silniczek dalej martwy.

Teraz jak znajdę chwilkę nie pozostaje nic innego jak w jakiś sposób go wymontować i ewentualnie wymienić na nowy.

Jak dostanę się do niego sprawdzę czy przypadkiem sygnału nie dostaje na wszelki wypadek.

Jeszcze jedno pytanko, jest jakiś łatwy sposób by się do niego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, dajcie fotkę silniczka i jego umiejscowienia na nogi i szybę przednia:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...