Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki przy ruszaniu i zatrzymywaniu się


mielony29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu słyszę pojedyncze stuki przy zatrzymywaniu się i ruszaniu. Jak auto stoi parę godzin to dopiero zaczyna stukać tak po ok 15 min jazdy, podobnie jest po podniesieniu auta na podnośniku, też jest spokój przez parę kilometrów. Byłem już u kilku mechaników i na stacjach diagnostycznych i nikt nic nie wykrył.(oczywiście jak jechałem z mechanikiem to nawet raz nie chciał stuknąć) Tylko jeden wyczuł delikatny luz na przednim dolnym sworzniu wahacza, ale mówił że bardzo słabo wyczuwalny i nie powinien tak hałasować. Stuki są dość głośne i słychać je w okolicy przedniego prawego koła, choć czasem roznoszą się po podłodze i nie mam pewności.

Czekam na wasze porady

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do STACJI DIAGNOSTYCZNEJ na szarpaki to wszystko wyjdzie co stuka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy i nic. Na szarpakach nic nie słychać.

---------- Post dopisany at 20:00 ---------- Poprzedni post napisany at 14:46 ----------

Dzisiaj ponownie byłem na szarpakach(tak dla pewności) i znowu nic. Mechanik pojechał na jazdę i zauważył że te stukanie nasila się przy ruszaniu i hamowaniu na skręconych kołach, ale rozłożył ręce i mówił że nie wie co to. Najgorsze jest to że na podnośniku nie da rady wymusić tego stukania i ciężko je zlokalizować, a nie chciał bym rozbierać pół auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie był podobny temat i wystarczyło dokręcić śruby całej belki czy jak to się nazywa, ława czy jakoś tak. Stukało przy hamowaniu i ruszaniu. Dokręcił mi to na stacji diagnostycznej i nie stuka. Możesz sprawdzić to są duże śruby jest ich chyba z 4 jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Pedross86 tez to przeszedłem po kluczu udarowym i kleju do gwintów cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez stuka przy wjezdzie na kraweznik przy skreconym kole , bylem na szarpakach i tez nic , moze to tez ta lapa, w ktorym mniej wiecej miejscu sie znajduje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...