Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą


Rafimi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam taki problem z moja a4. Otóż wskaźnik temp płynu chłodzącego cały czas stał na 60C, podnosił się do 70 tylko w upalne dni. Pomyslalem, ze to termostat, wymienilem i dalej to samo. Glupi bylem, ze przed wymiana nie podlaczylem auta do vaga. Po podlaczeniu okazalo sie ze cool temp wynosi 91-92C czyli jest ok. W takim razie padlo na czujnik temp cieczy. Czujnik dzisiaj wymienilem, podlaczam do vaga i znowu cos nie tak. Temp na desce rozdzielczej jest w porzadku, 90C. Za to cool temp w vagu pokazuje max 42,3C :shock3:. Sam juz nie wiem co moze byc nie tak. Auto odpowietrzalem (max temp i dmuchawa). Macie jakies pomysly co jeszcze moze byc padniete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze rozumiem, ze silnik jest caly czas niedogrzany? I nie jest to po prostu zly pomiar przez czujnik tylko realna temperatura silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp silnika jest prawdopodobnie ok, czujnik źle podaje temp :)

Czyli przez walniety czujnik spalanie bedzie wyzsze? Dzisiaj odpalajac silnik po nocy zaswiecila mi sie kontrolka grzania swiec zarowych i dodatkowo obroty na biegu jalowym byly ponad 1 tys/min :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem oryginalny termostat w ASO i pisało na nim wahler ... i niczym się nie różnił od zwykłego wahlera oprócz tego że miał malutki znaczek audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik g62 do wymiany. Świece Ci grzały bo g62 podaje do komputera temperatury cieczy chłodzącej a ten podgrzewa świeczki i reguluje dawke paliwa dlatego miałeś obroty ponad 1tyś. Ja przy odpaleniu latem mam tak na oko około 900 w AJM :wink: Możesz też sprawdzić temperature w kodach climatronic'a wciskająć recylkulacje i bodajże górną strzałke sprawdź sobie kanał 49 i 51. 49 jest od temp płynu a 51 od temperatury zegarów w liczniku mam nadzieje ze troche pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...