Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem oleju w silnikach ALT 2.0 w Audi B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja jeżdżę na Liqui Moly Top Tec 4100 i tylko do tej marki mam zaufanie. Dobre a tańsze od Liqui Moly są Motul i Valvoline. Reszta to jak dla mnie dolna półka.

Ja co do problemu z kontrolką oleju w mojej B7 nie odnotowałem na razie takiego zdarzenia. Jak mi się po raz pierwszy zapaliła to żona sprawdzała stan i było na minimum więc prawidłowo no ale zrobiłem ją dopiero 2500km.

Opublikowano

zastanawiam się właśnie nad zmianą oleju ale auto od jakiegoś czasu jest zalane castrolem 10 W40 - takim olejem był zalany w momencie zakupu i teraz jak bym zmienił na Liqui lub Motul to będzie dobry pomysł, tylko o jakich parametrach... ?

Opublikowano

Jak ja słyszę że ktoś ma wlany olej 10W40 do auta które ma mieć 5W40 to mnie w h..u strzyka. Co to za moda zalewać silniki gęstszym olejem nie spełniającym norm silnika a przede wszystkim posiadającym inne właściwości które odbijają się w mniejszym lub większym stopniu na zużywanie elementów które pracują w jego sąsiedztwie . Chyba pewnie komuś tak nagadał jakiś durny mechanik starej daty który stwierdził że jak silnik ma już duży przebieg to trzeba na gęstszym jeździć bo lepiej uszczelni luzy i wycieki. Hehe nic bardziej mylnego bo to działa ale w drugą stronę a takie rzeczy się po prostu naprawia a nie zalewa gęstszy olej. To tak jak by ktoś leczył kijem kulawego: gość będzie dzięki temu chodził ale nadal jest chory a stan będzie się jego tylko pogarszał więc co to za robota? A tak poza tym wymiana oleju Ci nic nie da jeśli chodzi o jego upadek bo te auta tak po prostu mają i nawet czytałem o remontach kapitalnych tych silników i jak jadły przed tak i po tyle samo. Tak już mają i tyle.

Jak będziesz wymieniał olej to wlej taki który ma jedną z tych specyfikacji: VW 505.01, VW 502.00, VW 503.00 lub VW 504.00 to są oleje zalecane do tego silnika z tym że te dwa ostatnie to są dla obsługi typu Long Life więc nie polecam. Wybierz taki co ma 505.01 to są na prawdę dobre oleje bo głównie stosowane do silników na pompowtryskach a one stwarzają im szczególne warunki pracy które tylko one je wytrzymują. Wlej nawet takiego Castrola Edge 5W40 który ma właśnie specyfikację 505.01 a na pewno będzie o niebo lepszy niż każdy inny 10W

Opublikowano

Dzięki z radę. A z tymi mechanikami to temat na dłużą rozmowę, co mechanik to jakaś inna dziwna "szkoła", zaleję tak jak mówisz 5W40 - mam nadzieje że chociaż z minimalnym pożytkiem dla silnika.

  • 3 lata później...
Opublikowano

dzieńdobry jestem tu nowy mam a4 b6 2.0 alt mój silnik pobiera od 0.6 do 0.7 litra oleju na 1000 km a stopień sprężania na cylindrach to 11.5 . proszę o odpowieć.

Edytowane przez waldekdell

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.