Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ A4 B5 1.9 TDI AFN] po odpaleniu czasami miga kontrolka świec żarowych


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wczoraj po odpaleniu auta zaświeciła sie kontrolka świec żarowych , silnik normalnie pracował i nic sie ie działo , zaraz zgasiłem auto i ponownie odpaliłem i już kontrolka się nie świeciła , dziś sytuacja się powtórzyła . Po podpięciu kompa wywaliło taki błąd 01268 - Quantity Adjuster (N146)

35-00 - - Rozumiem że to błąd związany z nastawnikiem w pompie , auto ma już nalatane ponad 290000 ile cofnięte nie wiadomo , co może być przyczyną ?? Nastawnik pewnie do czyszczenia bo raczej nie był czyszczony

---------- Post dopisany 15-07-2013 at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2013 at 22:08 ----------

wczoraj popsikałem preparatem do styków kostke od wiązki zasilającej pompe , dzisiaj błąd na razie sie nie powtórzył , poczekam kilka dni zobaczymy co będzie

---------- Post dopisany 17-07-2013 at 09:12 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2013 at 21:11 ----------

Niestety psikanie nic nie dało , kontrolka dalej mruga . Jutro umówiłem się na czyszczenie nastawnika , mam nadzieje że to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to do mnie wal ;-)
troche daleko mam do ciebie , co ciekawe dziś zauważyłem że jak odpale auto i od razu jade to nie wywala błędów , a jak odpale i auto chwile stoi to zaczyna kontrolka mrugać i wywala błąd , ciekawe dlaczego . Napięcie na nastawniku mieści sie w normie

---------- Post dopisany 19-07-2013 at 21:47 ---------- Poprzedni post napisany 17-07-2013 at 21:55 ----------

Niestety czyszczenie nastawnika nie pomogło , kontrolka czasami sie zapali i wywala bład , narazie będe tak jeździł bo chyba zostaje mi wymienić nastawnik a to już troche będzie kosztować . Puki auto normalnie jeździ to szkoda robić sobie koszta , musze tylko zmienić dawkę bo wcześniej miałem ok 3.8 a teraz mam ok 5 , Na odpalonym silniku można przesuwać nastawnik ?? czy lepiej na zgaszonym ??

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

Jak co to do mnie wal ;-)
Nie pamiętam w którą strone trzaba przesunąć nastawnik żeby zwiększyć dawkę , w strone szyby czy zderzaka ?? zapomniałem jak sie to robi , górny dekielek czy dolny sie luzuje ??

---------- Post dopisany 20-07-2013 at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany 19-07-2013 at 22:55 ----------

Jak co to do mnie wal ;-)
A co do zmiany pompy to dużo jest rezania żeby założyć do AFNa pompe 11 np z silnika AHH ?? czy może podejdzie bez przeróbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ja w sumie sobie czyściłem nastawnik z nudów i po tym zabiegu też mrugała mi kontrolka walczyłem z tym miecha ale wtedy mało jeździłem wiec nie spieszyło mi sie.

Powiedz a wyśrodkowałeś w środku ten obrotowy magnes????Ja tego nie zrobiłem i miałem podwójna robotę:facepalm:Do tego elektro pomieszał kabelki i zlutował na krzyż.

Polecam :: Zobacz temat - Czyszczenie nastawnika pompy VP37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem bo nie nie chciałem nic z partolić , więc oddałem do mechanika . Raczej dobrze złożył pompę bo gostek ma dobrą renomę . Puki auto normalnie jeździ to nic nie robię , jak zacznie sie coś dziać to pomyśle nad wymianą nastawnika lub pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie auto kulało tzn troszkę przerywało wiec byłem bardzo zdesperowany i zajrzałem raz jeszcze.

Też już miałem kupować drugi nastawnik.

Albo nie czyścił albo to coś innego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścił bo znam go osobiście , sam nastawnik podobno nie był bardzo zabrudzony więc raczej jest uwalony , a dawanie kilku osobom do sprawdzenia nie ma sensu bo taniej wyjdzie kupić pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem do serwisu Boscha to mi babka powiedziała że tego się nie rozbiera:facepalm:Nic tylko nowy itd:grin:

A nie masz gdzieś szrotu z gwarancją???U mnie jest tak ze jak biorę używkę i jak mi nie pasuje coś to do tyg mam czas na zamianę ewentualnie kasę.

Wystarczy że podepniesz kostkę wykasujesz błąd i będziesz po chwili wiedział:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...