Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zwiększają się obroty po zdjęciu nogi z gazu - po wymianie filtra powietrza


Chuck1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj wymieniłem filtr powietrza w moim b6 i mam wrażenie że podczas przegazówki (na luzie) po odjęciu gazu obroty jeszcze sie trochę zwiększają i dopiero potem spadają:( wcześniej tego nie było. Co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak, ale teraz tylko to mi przychodzi do głowy że gdzieś "fałszywe powietrze" ciągnie

jutro jeszcze raz to na spokojnie rozbiorę i złożę

czy miałeś (lub słyszałeś) o podobnym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w Astrze 1,7 CDTI źle spiął obudowe filtra to tak miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj to jeszcze raz obejrzałem i niby wszystko ok:( chyba muszę uszczelnić tą obudowę sylikonem

---------- Post dopisany at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------

Mam pytanko:

czy między obudawą filtra powietrza a dolotem powietrza z nadkola powinno się coś znajdować (uszczelka czy coś takiego).

Filtr od tyłu wygląda tak:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

A w nadkolu mam tką jakby dziurę? Pomiędzy tą dziurą w nadkolu a tymi jakby ustami obuowy filtra jest kilka mm szpary. A chyba to połączenie powinno być szczelne. Te moje dziwne obroty chyba z tego powodu są:(

Najgorsze że prawie 2 mieś temu byłem w serwisie na montażu DPF i ściagali filtr powietrza. Pamietam że później właśnie coś im w odgłosie silnika nie pasowało po zmontowaniu wszystkiego. I później jeden mechanik coś tam poprawiał. Ale nie mogłem za blisko podejść:( i teraz nie wiem czy coś nie sknocili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jak to ująłeś uszczelka to raczej jest po to aby filtr sie nie obijął o nadkole. Masz stary filtr ?

Jakiej w ogóle firmy jest ten nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary filtr o ile dobrze pamiętam to był chybna bez żadnych napisów, a nowy to mann. Ale bigosu narobiłem a myślałemze to zwykła wymiana filtra będzie:(

Czyli ta gumowa uszczelka jest po to żeby się obudowa o nadkole nie tłukła. Czyli szpara pomiędzy nic nie robi? Myślałem że jest po to żeby silnik nie ssał ciepłego powietrza z komory silnika tylko zimne z nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary filtr o ile dobrze pamiętam to był chybna bez żadnych napisów, a nowy to mann. Ale bigosu narobiłem a myślałemze to zwykła wymiana filtra będzie:(

Czyli ta gumowa uszczelka jest po to żeby się obudowa o nadkole nie tłukła. Czyli szpara pomiędzy nic nie robi? Myślałem że jest po to żeby silnik nie ssał ciepłego powietrza z komory silnika tylko zimne z nadkola.

Co za różnica czy zimne czy ciepłe zassie jak i tak intelcooler je schłodzi :)

Jeżeli nie uszkodziłeś gumowej obwódki nowego filtra to spróbuj stary na chwile założyć i zobaczysz co bedzie.

Sprawdź czy przypadkiem kostka od przepływki się nie wypieła lub kabelek z niej zaden sie nie oderwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację simsonek :) Kostka się wypięła:) dziękuję za pomoc:) masz u mnie browarka :bry::bry::bry:

temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...