Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem - prędkościomierz zaniża prędkość


Hiszpan22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość frustrujący problem z licznikiem w mojej a4 b6 3.0 v6 2004r mianowicie prędkościomierz znacznie zaniża prędkość , nie sprawdzałem tego jeszcze gps-em ale jest to znacząca rożnica rzędu 20-30km/h w zależności jak szybko jadę przekłamanie rośnie lub maleje. bylem na diagnostyce komputerowej gdzie mechanik nie stwierdził żadnych błedów. Licznik nie wygląda na angielski, auto także nie jest przekładanym anglikiem. Wiem jedynie że auto napewno było po stłuczce i była przekładana deska z air bag. Zupełnie nie wiem co jest z tym grane czy coś ktoś pokręcił przy cofaniu licznika lub przy wymianie deski ? Koła z oponami są fabryczne 16" . Był bym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki gdzie szukać przyczyny i od czego zacząć bo jeżdżenie po mechanikach napewno pozbawi mnie sporej gotówki a niekoniecznie da rezultat.

z góry dzięki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy masz kabelek do vaga? Obrotów nie przekłamuje? Na początek zrobił bym test VAGIEM i sprawdził czy wszystkie wskazówki są w pionie tak jak powinny w trakcie testu. Powiedz jeszcze jakie masz kodowanie licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto nie było angolem. Kabelka niestety tez nie posiadam ale widze ze musze sie zaopatrzec niebawem bo bez tego ani rusz. o kodowaniu licznika tez nie mam pojecia, poza tym nie pokazuje mi jakie jest spalanie tylko na ile km mam paliwa nie wiem tez czy tempomat dziala czyli kilka rzeczy musze jeszcze sprawdzic . tak wiec musze jechac na diagnostyke do mechanika i dopiero napisze jak sprawa wyglada po tescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje Ci jakie masz spalanie tylko zasięg bo masz tzw. Pół fis. Mój ojciec na w a4 b6 to samo. Po prostu nie masz tej funkcji. Jest możliwość żeby to odblokować tylko trzeba zmienić manetkę od wycieraczek na taką ze sterowaniem FIS-em. ( jest opis na forum jak to zrobić ) Na Twoim miejscu nie jechał bym do mechanika tylko kupił ten kabel ( nie jest to wielki koszt ) i sam zaczął badać co jest nie tak. Nie wiem czy coś Ci to wniesie do tematu ale jest też coś takiego jak kody klimatronika ( poszukaj na forum ) Jak to odpalisz to jednym z kodów jest aktualna prędkość więc możesz ją porównać z licznikiem będziesz wiedział o ile oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdz vagiem nr liczika 8E0... Ja obstawiam ze w aucie siedzi licznik od angola i ma tylko podmienione tarczki na EU.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...