Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 sedan + laweta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

Znajomy zapytał mnie czy nie ściągnąłbym mu samochodu na lawecie do domu bo z tyłu coś jest zawieszenie jeb*ięte i nie da rady nim wrócić, więc mam takie pytanie, czy mając prawo jazdy kat. B mogę jechać swoją A4 B5 (waga 1220kg)+ laweta (waga nie do końca znana)+ samochód na lawecie (waga niecałe 1200kg). Czyli żeby przekraczało DMC 3,5t laweta musiałaby ważyć prawie tyle co jeden z samochodów (1000kg) a tyle na pewno nie waży, ale co z ewentualną kontrolą policji, ITD etc po drodze? Z góry dzięki za pomoc:wink:

Opublikowano
Opublikowano

Kolego wg przepisów ruchu drogowego masa auta które ciągnie przyczepe (lawete) musi przekraczać masę zestawu ktory ciągnie. Czyli auto którym bedziesz ciągnął lawete musi mieć wyższa masę od tych 1200 plus laweta.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki koledzy, właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :banan:

Opublikowano

na szczęście posiadam p.j w kat. B+E nie muszę niczym przejmować się :decayed: , biorę lawetę i do niemiec :naughty:

Opublikowano

kolego jeżeli laweta będzie dwu osiowa(a napewno będzie) to musisz viatoola mieć bo inaczej problem z ITD:wink:

Opublikowano
  • Autor

Już wszystko co chciałem wiedzieć to wiem, dzięki jeszcze raz za zainteresowanie i pomoc:wink::hi:

Opublikowano
kolego jeżeli laweta będzie dwu osiowa(a napewno będzie) to musisz viatoola mieć bo inaczej problem z ITD:wink:

hmm , a jeżeli zestaw nie przekroczy 3500 kg DMC to też trzeba mieć viatolla? :eusathink:

Opublikowano

a jakim cudem ma nie przekroczyć 3500 dmc ?????? sprawdź dokładnie jaki masz uciąg na haku wbity w dowód.

Ale najlepsze są teksty ze dwuosiowa przyczepa to juz trzeba ... i inwencja piszących nie zna granic (nie interesuje ich magiczne 3500 DMC tylko ilość osi)

Opublikowano
a jakim cudem ma nie przekroczyć 3500 dmc ?????? sprawdź dokładnie jaki masz uciąg na haku wbity w dowód.

Ale najlepsze są teksty ze dwuosiowa przyczepa to juz trzeba ... i inwencja piszących nie zna granic (nie interesuje ich magiczne 3500 DMC tylko ilość osi)

to kolego czym wytłumaczysz fakt że ITD (od viatola) na naszej A4 czatuję na "laweciarzy" wracających z zachodu:wink:

Opublikowano

Bo nie mają:

viatolla -zestaw przekracza 3500kg dopuszczalnej masy całkowitej zestawu

prawa jazdy kat. e

samochodu z odpowiednim uciągiem na haku -wpisanym w dowod rej.

jeszcze coś ??????

Opublikowano

dobrze tylko powiedz co ty chcesz ciągnąć za lawete za sobą żeby się zmieścić w 3,5t biorąc pod uwage ze dmc :audi: wynosi 2110kg, to co ty za lawete chcesz ciągnąc i jakiego malucha na niej:eusathink:bo zostaje ci 1380kg na lawete z autem

Opublikowano

sam piszesz ze ITD czatuje... łatwa i szybka forsa dla nich i nie ma sie co dziwić.

Zmien auto na odpowiednie do ciągania

Jak dla mnie proste i logiczne..

masz auto przystosowane do tego wystarczy cos typu Sharan Galaxa

prawko E do B

i Viatoll

i nikt ci nic nie zrobi ...

czy tak ?

Opublikowano
sam piszesz ze ITD czatuje... łatwa i szybka forsa dla nich i nie ma sie co dziwić.

Zmien auto na odpowiednie do ciągania

Jak dla mnie proste i logiczne..

masz auto przystosowane do tego wystarczy cos typu Sharan Galaxa

prawko E do B

i Viatoll

i nikt ci nic nie zrobi ...

czy tak ?

tak

kolego jeżeli laweta będzie dwu osiowa(a napewno będzie) to musisz viatoola mieć bo inaczej problem z ITD:wink:

Ale najlepsze są teksty ze dwuosiowa przyczepa to juz trzeba ... i inwencja piszących nie zna granic (nie interesuje ich magiczne 3500 DMC tylko ilość osi)

i tu miałem rację:wink:

---------- Post dopisany at 00:19 ---------- Poprzedni post napisany at 00:18 ----------

:closed::wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.