Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gluche stukanie podczas konczenia hamowania


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie ostatnio zauważyłem/usłyszałem dziwne stuki podczas trzymania wciśniętego hamulca zwyczaj dzieje sie to w momencie końcowego zatrzymywania auta , stuki dochodzą z rożnych miejsc ale nie jednocześnie, np z okolic lewego prawego kola, czasami tyl albo od strony podwozia miej wiecej na wysokości skrzyni biegów, zbieglo zie to z wymiana poduszki silnika na oryginalna z zamiennika, na zamienniku nie było tego stukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ostatnio zauważyłem/usłyszałem dziwne stuki podczas trzymania wciśniętego hamulca zwyczaj dzieje sie to w momencie końcowego zatrzymywania auta , stuki dochodzą z rożnych miejsc ale nie jednocześnie, np z okolic lewego prawego kola, czasami tyl albo od strony podwozia miej wiecej na wysokości skrzyni biegów, zbieglo zie to z wymiana poduszki silnika na oryginalna z zamiennika, na zamienniku nie było tego stukania

Sprawdz pozostale poduszki. Byc moze wymieniajac jedna, uszkodziles druga, stara lub nowa byla na tyle sztywna ze druga dostala sztycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj występuje to jak silnik złapie temperaturę , wymieniali mi w warsztacie lewa jak pisałem wyżej była wymieniona teraz z zamiennika na oryginał, prawa została nie ruszana zamiennik który kupowałem w grudniu, jak były 2 zamienniki to tego dźwięku nie było, ale buda miała wibracje od silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat w B6 rowniez takie same objawy mial, jezdzilismy po mechanikach, i kazdy ze poduszki, pozniej myslelismy ze to moze od hamulcow blaszka albo spinki od nadkoli i tak jezdzil z rok, pozniej troche mocniej bylo to slyszalne i okazalo sie ze to wahacz, luzow jako takich nie mial ale po wymianie cisza.. ( nie wiem ktory wahacz ale moge sie dowiedziec ). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy pojechałem na ścieżkę diagnostyczna sprawdzili zawieszenie przód tył i podejrzane są tuleje wózka tył jest ich cztery sztuki. Koles mówił ze podczas hamowania i ruszania auto te tuleje pracują i to prawdopodobnie to. Na razie nie robię bo jedna tuleja to koszt 100zł a robocizna 250( 650 razem) niby nie ma to wpływu na uszkadzanie zawieszenia Robiłem przegląd ostatnio i zawieszenie igła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to czasami jest słyszalne pod skrzynia biegów, czasami z przodu lewy prawy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to czasami jest słyszalne pod skrzynia biegów, czasami z przodu lewy prawy ;/

Tak, tak, mnie sie ostatnio wydawalo, ze piszczy prawe lozysko z tylu, a piszczalo przednie. Jak myslalem, ze jest wywalony przegub lewy przod to byl prawy przod i tyl, a o wahaczach nie bede mowil co mi ske wydawalo, bo to juz w ogole nie ma pokrycia w rzeczywistosci.

Jak sprawdzasz pochodzenie skutow, wsiadasz, otwierasz okno i nasluc**jesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku słychać głuche pukniecie, a jak się otworzy okno to jest tak jak by przy ściskaniu klocka do tarczy jest mocne uderzenie tak jak by tarcza miała zaraz pęknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz któryś pewnie stuka zazwyczaj są to dolne tylne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...