Skocz do zawartości
IGNOROWANY

naprawa elektryki, wymiana wiązk,i prawe przednie drzwi audi a4 b6 2002r 1.9 awx


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyjęciem kostki w drzwiach pasażera która jest w karoserii. Robię to dlatego, że nie zamykają mi się drzwi gdy zamykam je z pilota, świeci się cały czas światło, nie otwiera się okno itd:)... Ma ktoś jakieś zdjęcia schematy lub coś co może mi pomóc w wymianie całej wiązki?

---------- Post dopisany at 19:56 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ----------

tej kostki nie mogę rozpiąć

1f786e22c2a6.jpg

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

ten różowy plastik wyjąłem ale nie wiem czy potrzebnie bo on jest po to żeby ta kostka nie wpadła do karoserii... tak mi się wydaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego różowego plastiku nie trzeba wyjmować. Aby wyjąć kostkę po stronie pasażera należy nacisnąć uchwyt blokujący, który znajduje się z boku kostki (niewidoczny) po drugiej stronie twojego wzroku od strony przodu samochodu. Musisz tam włożyć palec ręki, wyczuć ten uchwyt i nacisnąć do siebie i wyjąć kostkę. Od strony kierowcy akurat ten uchwyt jest po stronie wzroku - widoczny, więc możesz zobaczyć jak wygląda.

Aby sprawdzić stan całej wiązki musisz zdjąć tapicerkę drzwi przednich. W tym celu należy zdjąć (odciągnąć) plastikową listwę umocowaną w górnej części drzwi po ich szerokości. Listwę należy odciągać od jej szerszej części od przodu drzwi. Po tej czynności ukażą się 4 śruby, które należy odkręcić. Kolejne dwie śruby do odkręcenia znajdują się: jedna pod uchwytem drzwi - jest tam otwór, następna na dole drzwi po środku - należy spojrzeć od dołu drzwi. Po odkręceniu wszystkich śrub całą tapicerkę należy odciągnąć do siebie, poodpinać wtyczki i sprawdzić całą wiązkę, która będzie widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dużo mi pomogłeś... mam nadzieje że teraz rozepnę tą kostkę

---------- Post dopisany 25-07-2013 at 15:47 ---------- Poprzedni post napisany 20-07-2013 at 10:21 ----------

wszystko poszło ok. rozpiąłem kostkę, wymontowałem boczek drzwi, wyjąłem wiązkę, polutowałem, po izolowałem i jak na razie wszystko działa - zobaczymy jak długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat, ale również mam problem z wiązką w drzwiach tyle że przód od strony kierowcy, obecnie nie działa mi centralka w drzwiach od strony kierowcy, część głośników(prawa strona) i otwieranie szyb prawa i lewa strona . Wcześniej otwieranie szyb działało i głośniki też dopiero kiedy "ruszyłem" przewody w drzwiach z lewej strony coś się sypneło ;/

I stąd moje pytanie czy muszę rozkręcać cały boczek w drzwiach żeby wyjąć wiązkę?

Jestem żółtodziobem w grzebaniu przy samochodzie ale lutować przewody potrafię, czy lepiej lutować czy wymienić na nową/używaną wiązkę z innego auta?



Stary temat, ale również mam problem z wiązką w drzwiach tyle że przód od strony kierowcy, obecnie nie działa mi centralka w drzwiach od strony kierowcy, część głośników(prawa strona) i otwieranie szyb prawa i lewa strona . Wcześniej otwieranie szyb działało i głośniki też dopiero kiedy "ruszyłem" przewody w drzwiach z lewej strony coś się sypneło ;/
I stąd moje pytanie czy muszę rozkręcać cały boczek w drzwiach żeby wyjąć wiązkę?
Jestem żółtodziobem w grzebaniu przy samochodzie ale lutować przewody potrafię, czy lepiej lutować czy wymienić na nową/używaną wiązkę z innego auta?


Lepie lutować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko - mam ten sam problem z wiazka drzwi kierowcy. Sciagnalem boczek, ale calej wiazki nie da sie wyjąć. Poodpinałem wszystkie kostki - w srodku karoserii w drzwiach wiazka jest "zblokowana" czyms. A wszystkie 8 przewodow miałem jak sie okazalo skrecone na "Warkoczyk" i zaizolowane tasma.. Nie  wypowiadajcie sie nawet na ten temat, bo jak to zobaczylem, to az zbladlem. Mam lutownice gazowke poreczna, moglbym polutowac sobie to, ale problem jest taki; stracilem juz przez to tyle czasu i mocy - odcinajac po kawalku kazdego kabelka okazalo sie, ze sa tak zasniedziale przewody, ze gdyby nie brak elektryki, centralnego, oswietlenia, lusterek i el. szyb przeez ladny stan  izolacji -  w zyciu bym nie wpadl, ze cos tam nie lączy. Odcialem wiec cala kostke wchodzaca w drzwi w tej harmonijce gumowej, Oczyscilem styki, bo masakra byla - dolutowalem nowe przewody i teraz mam problem - bo skasowalem przez przypadek zdjecie jak to bylo połączone. Bylo to 6 przewodów:

2 grube brazowy i czerwony z czarnym paskiem, 2 troche ciensze, brazowo-zielony i niebiesko-żółty, oraz 4 cienkie sygnały: czerwono-zolty, czerwono-szary, pomaranczowo-zielony i pomaranczowo-niebieski.

Ma ktoś moze zdjecie przewodow bez parcianki co ida w tej harmonijce do tej kostki z rozowa blokada?

Nie mam pomyslu juz ponad miesiac jak wyjac cala ta wiazke z drzwi - wtedy byloby latwo polutowac, 5 min i po robocie, a tutaj nie dosc, ze problem z kostka mialem, to jeszcze przewody poucinalem za dlugo - tak, ze kawaleczek doslownie wystaje z drzwi i ciezko to zrobic bedzie - podejrzewam ze stan przewodu dalej nie jest lepszy niz fragmenty, ktore odcialem..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...