Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9TDI] Problem ze skrzynią !


Pandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem wczoraj kupiłem A4 19TDi '95 przejechałem 230km i zakleszczyła mi się piątka, nie mogę zmienić biegu, pomocy!!! całe siano utopiłem w aucie :???:

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 21-12-2006, 07:36 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trafiłeś Zonka.

Przy wyłączonym silniku też nie możesz zmienić biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trafiłeś Zonka.

Przy wyłączonym silniku też nie możesz zmienić biegu?

Przy wyłączonym silniku też nie mogę nic zrobić

[ Dodano: 21-12-2006, 23:42 ]

To trafiłeś. Może ten jeden z tych przypadków co trociny wsadzili do skrzyni bo jakoś działała przez pare Km. :???: Współczuje. Napisz coś więcej, jak wcześniej się jechało.

wcześniej było super, biegi wskakiwały elegancko, raz tylko na chwile zakleszczyła sie dwójka, lub trójka, ale po chwili wszystko było w porządku, do czasu gdy chciałem zredukować bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandzior, problem jest rowniez taki ze nie przeczytales regulaminu!!

1.pyt...lewarek jak rozumiem stoi w miejscu na 5

2 sprzeglo dziala??

3.olej w skrzyni sprawdzales?? widzialem juz przypadki "galarety" w skrzyni wiec wszystko mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie pomoże bo to wróżenie z fusów skrzynia do rozbiórki nie ma bata musiało coś puścić czytaj urwać ,pęknąć.

:lol: kiedyś jak kupowałem swój pierwszy motor MZ 151 w Poznaniu na giełdzie piękny, sprawny czerwony to nie udało mi się nim wyjechać z Poznania, zakleszczył sie któryś tam bieg i koniec stałem na skrzyżowaniu jak ta d*pa ze swoim świeżym czerwonym pięknym nabytkiem - no i na dzien dobry remont skrzyni :evil: także wiem stary co czujesz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najlepszym przypadku poszedl lacznik lewarek - skrzynia

nr czesci 8D0711613A koszt 400 zeta i chyba tylko ASO

troche mniej optymistyczny przypadek to lacznik a za nim poduchy silnik i skrzynia

trzeba wszystko sprawdzic

bez paniki skrzynie tak ot sobie nie padaja z byle powodu

najmniej optymistyczny przypadek to awaria samej skrzyni co raczej jak masz olej nie powinno miec miejsca, chociaz ktoz to wie

najpierw spokojnie pojedz (podholuj) na podnosnik przyjrzyj sie lacznikowi u mnie tez czasem 5 sie zacina ale ewidentnie lezy lacznik

odblokowac sie to da poruszaj troche autkiem gora dol raz z prawej raz z lewej strony powinno w ktoryms momencie poscic i lewarek wroci na luz

powodzonka i daj znac

a i jakbys trafil gdzies takowy lacznik to daj znac na priv oczywiscie poza ASO chyba to oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wieżę!! Mi się parę razy zakleszczył bieg w Ursusie C-360 (bieg 1-szy) i tam, to chociaż wodzika wykręciłem, przesunąłem śrubokrętem płaskim takiego ząbka i wyrzuciłem bieg. Potem zakręciłem wodzika i ciągnik ładnie chodził... Sorry za off-topic, ale to tak na otarcie łez. Ciekawe, czy on ma wrzuconą tą piątkę, czy trochę biegu wyleciało i się zakleszczyła. Ale naprawdę ktoś musiał wymęczyć tą skrzynię. Zobacz jeszcze pod samochodem, czy nie ma jakiegoś wycieku oleju. Jeżeli nie ma, to i tak sprawdź oczywiście poziom i stan oleju w skrzyni.

Współczuję Ci, bo samochodzik na święta by się sprzydał, a tu taki Zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem wczoraj kupiłem A4 19TDi '95 przejechałem 230km i zakleszczyła mi się piątka, nie mogę zmienić biegu, pomocy!!! całe siano utopiłem w aucie :???:

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 21-12-2006, 07:36 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum

Identyczny przypadek zaliczyłem w moim 1Z (ale w B4 co akurat nie ma znaczenia).

Zakleszczona 5-ka i brak możliwości zmiany biegu na inny. Auto mogło kontynuować jazdę tylko na 5-tym biegu.

Przyczyna: pęknięty synchronizator 3-go biegu, który wbił się w obudowę skrzyni biegów i zablokował skrzynię akurat na 5-ce (choć to akurat mogło się zdarzyc na innym biegu).

Przy okazji wymieniłem sprzęgło i zamknąłem się kwotą 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...